Oto podstawowe informacje o dzisiejszej aktywności ministra Czarnka:

 

Ogólnopolska inauguracja roku szkolnego 2023/2024

 

 

Minister Przemysław Czarnek przywitał nowy roku szkolny 2023/2024 z uczniami i nauczycielami Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego   w  Węgrowie. Uroczystość zbiegła się z otwarciem nowego budynku węgrowskiej placówki. Dzięki nowoczesnej przestrzeni możliwy będzie pełniejszy rozwój dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

 

 

 

Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego zbiegło się z otwarciem nowego budynku węgrowskiego ośrodka. Szef MEiN przypomniał o znaczeniu tego typu ośrodków i konieczności ich rozwoju. – Spotykamy się w Węgrowie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, w nowym zmodernizowanym obiekcie, dzięki rządowym dotacjom w wysokości 13,3 mln zł. Podkreślamy i te dotacje, i fakt, że jeszcze nigdy w historii nie kończyliśmy na skalę ogólnopolską roku szkolnego w szkole specjalnej i nie rozpoczynaliśmy roku szkolnego na skalę ogólnopolską w szkole specjalnej. Dlaczego? Dlatego, że podkreślamy ogromną wagę tych szkół. Szkoły specjalne to szkoły, w których pracują znakomici nauczyciele, do której chodzą znakomici uczniowie, do której przyprowadzają tych uczniów znakomici rodzice, tylko muszą mieć warunki do tego, by uczyć się rzeczywiście w godnych salach lekcyjnych i gimnastycznych. Finansujemy budowę, rozbudowę i modernizację szkół specjalnychmówił minister Przemysław Czarnek podczas ogólnopolskiej inauguracji roku szkolnego 2023/2024. – My włączamy dzieci w życie dorosłe najlepiej w szkołach specjalnych, bo tu mamy znakomitą kadrę – dodał. […]

 

 

 

Cały tekst „Ogólnopolska inauguracja roku szkolnego 2023/2024”  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/

 

x          x          x

 

Na tej samej stronie, obok poprzedniej informacji, zamieszczono jeszcze jedną – także o wizycie ministra w uroczystości rozpoczęcia nowego roku, ale w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku. Oto jej fragment:

 

 

Minister Przemysław Czarnek w Świdniku: W nowy rok wchodzimy pełni optymizmu

 

 

Szef MEiN spotkał się ze społecznością Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku, by wspólnie powitać nowy roku szkolny 2023/2024. W wydarzeniu uczestniczyli także: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Artur Soboń, Lubelska Kurator Oświaty Teresa Misiuk oraz Wojewoda Lubelski Lech Sprawka.

 

Minister Przemysław Czarnek zwrócił uwagę na poprawę jakości infrastruktury oświatowej w polskich szkołach. – W nowy rok szkolny 2023/2024  wchodzimy pełni optymizmu. A optymizm ten czerpiemy z potężnych inwestycji zarówno tych materialnych, jak i tych inwestycji w ludzi – wskazywał szef MEiN.

 

Wracam z Węgrowa, z ogólnopolskiej inauguracji roku szkolnego, z nowoczesnej szkoły specjalnej zbudowanej z pomocą środków rządowych w wysokości 13 mln 300 tys. zł. Poprzedni rok szkolny zakończyliśmy w Kozienicach w nowej i pięknej szkole specjalnej zbudowanej ze środków rządowych w wysokości blisko 17 mln zł. Łącznie 13 mld 700 mln zł rząd przeznaczył na poprawę infrastruktury oświatowej. To jest ponad 4-krotnie więcej niż miało to miejsce w czasach naszych poprzedników – powiedział Minister Edukacji i Nauki w Świdniku.[…]

 

 

Cały tekst „Minister Przemysław Czarnek w Świdniku: W nowy rok wchodzimy pełni optymizmu”  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/

 

 

x          x          x

 

Kalendarz roku szkolnego 2023/2024  –  TUTAJ

 

 

 

 

3/2024  –  TUTAJ



Zostaw odpowiedź