Dzisiaj rano (14 grudnia 2021 r, po godz. 7:40) w Radiu TOK FM, redaktor Jan Wróbel (ur. w 1964 roku – nauczyciel historii w I Społecznym Liceum Ogólnokształcącym „Na Bednarskiej” w Warszawie – nieprzezerwanie – od chwili jego powstania w 1989 roku, przez wiele lat pełniącym funkcje jego dyrektora) przeprowadził kilkunastominutową rozmowę z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Tomaszem Rzymkowskim człowiekiem, który szkołę zna jedynie z czasów, kiedy sam był uczniem (ur.w1986 roku absolwent Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W okresie zaledwie sześciu lat był on członkiem lub „sympatykiem” pięciu partii (Ruchu Narodowego, Kukiz’15 – dzięki czemu został w wyborach 2015 posłem do Sejmu, a dalej – już jako poseł, współtworzył Stowarzyszenie Endecja, potem został członkiem Unii Polityki Realnej, której był krotko wiceprezesem, aby ostatecznie w lipcu 2019 wstąpić do klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, i z listy tejże partii uzyskał mandat posła w IX kadencji.)

 

Tematem rozmowy było stanowisko resortu w sprawie obowiązku szczepienia nauczycieli i projekt MEiN, zawierający regulacje zwiększające uprawnienia kuratorów oświaty wobec dyrektorów szkół.

 

Oto wybrane cytaty z wypowiedzi wiceministra:

 

Ja uważam, że każdy dobrze wykształcony człowiek powinien się zaszczepić. Żeby była jasność – jestem zwolennikiem szczepień”.

Będziemy na ten temat (obowiązkowych szczepień nauczycieli) rozmawiać z ministrem zdrowia, to nie jest jeszcze przesądzone

„Dziś kuratorium nie jest w stanie skutecznie wyegzekwować prawa oświatowego w szkole.”

Chodzi o zrównanie uprawnień organu prowadzącego z nadzorem pedagogicznym.”

A kiedy w szkole była autonomie?[…] Nie pamiętam aby w szkole była autonomia…”

 

Można tą rozmowę wysłuchać (po zapłaceniu 1 zł) jako podcast – TUTAJ

 Zostaw odpowiedź