Wczoraj, w ramach VIII Europejskiego Forum Gospodarczego – „Łódzkie 2015” odbyła się panel, zatytułowany „Edukacja zawodowa dla rozwoju innowacyjnej gospodarki”. Oto jak informuje o tym Łódzkie Kuratorium Oświaty na swojej stronie internetowej:

 

Panel 1

 

Dyskusję na ten temat w jednej z sal hotelu Double Tree by Hilton zorganizował Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Uczestnicy zastanawiali się, jak zmieniać edukację zawodową w kontekście nowych potrzeb rynku pracy i coraz bardziej innowacyjnej gospodarki.

 

Impulsem do rozmowy były wystąpienia dr Iwony Kukulak-Dolaty z Katedry Polityki Ekonomicznej na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz Helen Hoffmann z Komisji Europejskiej, która przedstawiła priorytety UE dotyczące kształcenia zawodowego.

 

 

Panel 2

 

Gośćmi spotkania byli m.in. prof. Elżbieta Kryńska z Uniwersytetu Łódzkiego, Paweł Saar, prezes Izby Rzemieślniczej w Łodzi, Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi, Andrzej Kaczorowski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, prof. Sławomir Wiak, prorektor Politechniki Łódzkiej, prof. Jarosław Płuciennik, prorektor UŁ, Elżbieta Królikowska-Kińska, poseł na Sejm, Bartosz Rzętkiewicz z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Krzysztof Jurek, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi oraz wicekurator oświaty Konrad Czyżyński. ‚

 

 

Źródło (tekst i zdjęcia): www.kuratorium.lodz.pl

 
I tylko szkoda, że nie podano jakie prezentowano tam poglądy i do jakich wniosków doszli dyskutanci. Przede wszystkim nie wiadomo co z tej dyskusji wyniknie dla łódzkich (i nie tylko) szkół zawodowych, ich nauczycieli i uczniów: tych uczących się tam aktualnie, a przede wszystkim dla tych, którzy w przyszłości będą szukali tam dla siebie miejsca do zdobywania kwalifikacji – przydatnych gospodarce i zapewniających im stabilizację materialną. [wk]Zostaw odpowiedź