Portal Polskiej Agencji Prasowej „Nauka w Polsce” zamieścił artykuł, zatytułowany „Badanie: wykonywane gesty mogą zmienić nasze myśli i zachowanie”. Oto jego pierwszy akapit:

 

Gest położenia ręki na sercu nie tylko zwiększa wiarygodność gestykulującego w oczach innych, ale też wpływa na jego późniejsze zachowanie – wykazali naukowcy z SWPS w Sopocie. Kiedy więc ułożymy rękę w ten sposób, zachowamy się bardziej uczciwie, niż gdybyśmy położyli ją np. na ramieniu.

 

Dalej znajduje się bardziej szczegółowa informacja, z której można dowiedzieć się, że tymi naukowcami byli psychologo- wie ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie – dr. Michał Parzuchowski i prof. Bogdan Wojciszke i że twierdzą oni, iż udowodnili, że gesty mogą w istotny sposób wpływać na treść naszych myśli i zachowań. Jednym z badanych przez nich gestów było silnie kojarzące się z uczciwością położenie ręki na sercu. „Kiedy w pierwszym z badań zapytaliśmy, co osoba przedstawiona na zdjęciu pragnie wyrazić, aż 49 proc. oglądających osobę z rękę na sercu wymieniło na pierwszym miejscu uczciwość lub słowo pokrewne” – opowiada dr Parzuchowski.

 

Cały artykuł TUTAJ

 

Źródło: www.naukawpolsce.pap.plZostaw odpowiedź