W piątek, 20 marca, w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbył się konferencja prasowa minister edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej, podczas której ogłoszony został kolejny etap kampanii, promującej szkolnictwo zawodowe – tym razem pod hasłem „ #dobryZAWODnik”.

 

Remigiusz

Foto:www.men.gov.pl

 

Gościem specjalnym i kolejną twarzą tej kampanii był Remigiusz Wierzgoń – uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim, jak zareklamowała go sama pani minister – „Jeden z najbardziej znanych polskich vlogerów i najbardziej wpływowych polskich nastolatków”.

 

Remigiusz – znany w sieci jako ReZigiusz – znalazł się w rankingu 25 najbardziej wpływowych polskich nastolatków, którą to listę ogłosiła „Gazeta Wyborcza” w „Dużym Formacie” 4 grudnia 2014 roku.

 

Oto jak był tam „reklamowany”:

Każdy film młodego gamera ogląda po kilkaset tysięcy osób, a jego słynne już Q&A, gdzie Remigiusz odpowiada na pytania fanów, przekraczają milion odsłon. Jak sam mówi, nie jest najlepszym graczem, nie śrubuje rekordów, nie przechodzi gier zaraz po ich premierze. Ale w ciągu czterech lat zebrał ponad milion subskrybentów, co plasuje go w czołówce najpopularniejszych polskich gamerów. Jego materiały wyświetlono ponad 150 mln razy.*

 

Ciekawe, że to wtedy padł pomysł, aby jego popularność wśród nastolatków dla promocji szkół zawodowych:

Skoro MEN chce w tym roku promować szkolnictwo zawodowe, ten przedsiębiorczy chłopak świetnie by się do tego nadawał: jest uczniem technikum.*

 

*Źródlo: www.wyborcza.pl/duzyformat/

 
MEN potraktował tę radę na poważnie i właśnie jesteśmy świadkami jak luźno rzucona myśl przybiera kształty konkretnych działań. Oto fragment relacji o tym wydarzeniu, zamieszczonej na stronie ministerstwa:

 

Nie jest przypadkiem, że Rezi jest tutaj ze mną. To jeden z dziesięciu najbardziej wpływowych nastolatków w Polsce, uczeń technikum – co nie jest bez znaczenia, znany vloger. Chciałabym żeby jeszcze skuteczniej niż my promował szkolnictwo zawodowe w Polsce – powiedziała w trakcie konferencji prasowej Joanna Kluzik-Rostkowska.

 

ReZiugiusz, czyli Remigiusz Wierzgoń, jest uczniem Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Filmy, które oglądają setki tysięcy osób, publikuje na swoim kanale w serwisie YouTube. Ze swoimi fanami kontaktuje się także za pośrednictwem Facebooka’a. To tam, jego profil śledzi ponad 850 tysięcy osób!

 

Kampania promocyjna, którą wspiera ReZigusz odbywa się w ramach, ogłoszonego przez szefową MEN, Roku Szkoły Zawodowców. Jej hasło to #dobryZAWODnik.

 

Trzy lata temu, gdy dokonałem wyboru czy pójść do technikum czy do liceum, zaczęły padać pytania od moich rówieśników, ale też młodszych osób, jaką szkołę wybrać. Zawsze byłem tego przekonania, że rzeczywiście technikum wcale nie jest gorsze od liceum. Z mojego wyboru jestem bardzo zadowolony – mówił dzisiaj Rezi. – Z chęcią wspieram tę kampanię. Jestem przekonany, że technikum to dobry wybór i w Internecie, wszem i wobec mam zamiar polecać wszystkim technika – dodał.

 

W ramach kampanii, ReZigiusz za pośrednictwem swoich kanałów w mediach społecznościowych będzie odpowiadał na pytania dotyczące szkolnictwa zawodowego, swoich spostrzeżeń i doświadczeń w tym zakresie.

 

Źródło: www. men.gov.pl

 
Filmik na YouTube zamieszczony przez ReZiego: Mój dzień w szkoleJedna odpowiedź to “ReZigiusz = #dobryZAWODnik”

  1. David Gammer napisał:    Hehhehhe ladnie rezi gratulacje 🙂

Zostaw odpowiedź