18 lipca –  Serwis Samorządowy PAP – Matura w sądzie. Praca egzaminacyjna nie jest twórczością naukową…

 

W piątek 15 lipca Krakowski Sąd Apelacyjny prawomocnie oddalił  pozew maturzystki przeciwko Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie o zaniżenie ocen na maturze i naruszenie w ten sposób jej dóbr osobistych – poinformo- wał PAP rzecznik SA w Krakowie sędzia Jan Kremer.

 

Więcej  –  TUTAJ

 

Źródło: samorzad.pap.pl

 

 

 

18 lipca zakończyła się siódma edycja Letniej Akademii „Demokracja w szkole” poświęcona edukacji obywatelskiej i edukacji o prawach człowieka.

 

W tegorocznej Akademii udział wzięło 10 zespołów z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy, Rosji i Polski. Jej tematem przewodnim było „Budowanie włączającego środowiska szkolnego dla wszystkich” (Building inclusive school environments for all). Projekt adresowany jest do edukatorów (3-osobowe delegacje w składzie: dyrektor i nauczyciel z tej samej szkoły oraz przedstawiciel organizacji pozarządowej lub stowarzyszenia rodziców) z państw objętych programem Partnerstwo Wschodnie, Polski i Rosji.[…]

 

Więcej  –  TUTAJ

 

Źródło: men.gov.pl

 

 

 

22 lipca –  „Gazeta Polska codziennie” – Koniec z kształceniem do bezrobocia

 

Szkoły zawodowe nie powinny przysparzać bezrobotnych. Aby to zmienić, muszą one blisko współpracować z przedsiębiorcami. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia, że na przygotowanie nowych kadr firmy otrzymają wsparcie finansowe.

 

Z danych urzędów pracy wynika, że szkolnictwo zawodowe nie jest przygotowane do tego, by odpowiadać na zapotrzebowania rynku pracy – przyznaje wiceminister edukacji Teresa Wargocka. – Mechanik samochodowy, fryzjer i technik ekonomista znajdują się w pierwszej dziesiątce zawodów wybieranych przez młodzież. Te same profesje widnieją na liście zawodów, w których są duże nadwyżki na rynku pracy – dodaje wiceszefowa MEN.

 

Więcej  –  TUTAJ

 

Źródło: www.gpcodziennie.plZostaw odpowiedź