Aby nie przeminęły bez śladu w naszych „Aktualnościach” – zasygnalizujemy wydarzenia mijającego tygodnia – oczywiście z naszej oświatowej „działki”, nie odnosząc się do tematu, do którego już wszyscy, i to po wielokroć, się odnieśli: do szczytu NATO w Warszawie. Oto co uznaliśmy za na tyle ważne ze względu na konsekwencje dla przyszłej działalności szkół i pozostałych placówek oświatowo-wychowawczych, aby tu się znalazło, a o czym jeszcze tu nie było:

 

6 lipca, Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy o systemie oświaty.

Likwidacja sprawdzianu szóstoklasistów, zmiany w procedurze odwoławczej od matur – to kluczowe zmiany, w podpisanej dziś przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, ustawie o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw.

 

Najważniejsze zmiany

W roku szkolnym 2016/2017 zniesiony zostanie obowiązkowy sprawdzian szóstoklasisty. Od roku szkolnego 2017/2018 Centralna Komisja Egzaminacyjna będzie udostępniać szkołom testy diagnostyczne, z których będą one mogły korzystać w celu wstępnej oceny poziomu wiedzy i umiejętności uczniów rozpoczynających kolejny etap edukacji (gimnazjum).[…]

 

Więcej  –  TUTAJ

 

 

 

7 lipca, Minister Edukacji Narodowej podpisała dokument, określający kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017.

 

Wśród ogłoszonych znalazły się:

Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw, wychowanie do wartości.

 

Więcej  –  TUTAJ

 

 

 

8 lipca, Wystartowała Małopolska Chmura Edukacyjna [Bez podpisu żadnego z VIP-ów]

 

Dziewięć uczelni, ponad 24 tys. uczniów, 130 szkół ze wszystkich 22 małopolskich powiatów weźmie udział w Małopolskiej Chmurze Edukacyjnej, która właśnie wystartowała. To jedyny tego typu projekt w Europie – poinformowało w czwartek biuro prasowe małopolskiego urzędu marszałkowskiego.

 

Więcej  –  TUTAJ

 

 

 

 Zostaw odpowiedź