10 sierpnia.   Wystartował portal programowanie.men.gov.pl

 

MEN uruchomił portal www.programowanie.men.gov.pl. To właśnie tam będą zamieszczane aktualne informacje i materiały edukacyjne poświęcone nauce programowania.

 

Nowy portal umożliwia między innymi dzielenie się doświadczeniami oraz materiałami opartymi na wolnej i darmowej licencji. Znajduje się tam również forum dyskusyjne dla nauczycieli biorących udział w pilotażu.

 

Więcej na: www.men.gov.pl

 

 

 

11 sierpnia     Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

 

Nowa regulacja ogranicza miejsca używania papierosów elektronicznych, określając je analogicznie do obecnie obowiązującego zakazu palenia klasycznych wyrobów tytoniowych w miejscach publicznych, np. na przystankach, w szpitalach, szkołach i obiektach sportowo-rekreacyjnych, miejscach pracy.

 

Przepisy te wejdą w życie 14 dni od ogłoszenia ustawy.

 

Ustawa z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych –  TUTAJ

 

 

 

12 sierpnia.   Liczne media podały informację, że z okazji przypadającego 12 sierpnia Międzynarodowego Dnia Młodzieży unijny urząd statystyczny Eurostat opublikował następujące dane:

 

Prawie 5 mln (17,3 proc.) młodych mieszkańców UE w wieku od 20 do 24 lat nie uczy się, ani nie pracuje. Najwięcej osób w takiej sytuacji jest we Włoszech i w Grecji. W Polsce ten wskaźnik wyniósł w 2015 roku 17,6 proc.

 

Czytaj więcej na: www.pb.plZostaw odpowiedź