„Dziennik Gazeta Prawna” opublikował artykuł Anny Wittenberg i Klary Klinger pt. „Reforma edukacji według PiS: Piąta klasa podstawówki nie pójdzie do gimnazjum. Oto jego, istotny dla całej sprawy, fragment:

 

 

Plan partii jest taki, by dzieci, które w tym roku rozpoczęły piątą klasę, we wrześniu 2017 r. przeszły płynnie do siódmej zamiast do gimnazjum. Dopiero po ósmej klasie rozpoczną czteroletnie liceum lub pięcioletnie technikum. Zmiany rozpoczną się rok później, niż zapowiadał wczoraj na antenie RMF FM prof. Piotr Gliński z PiS. – Musimy najpierw wprowadzić nową podstawę programową – tłumaczy Elżbieta Witek, która zajmuje się tym projektem.

 

 

Ostatni akapit tego artykułu podejmuje równie ważkie zagadnienie. Dowiedzieć się tam można, że PiS – jak na razie – nie ujawnia, jak zamierza rozwiązać sytuację w sieci szkół, które będą nieuchronnymi skutkami tej reformy i co stanie się z nauczycielami zatrudnionymi aktualnie w gimnazjach. Jest to – z natury rzeczy – najważniejszym dla związków zawodowych problemem. Dowiadujemy się tam, że w rozmowie z DGP prezes ZNP Sławomir Broniarz zapowiadał, iż – jeśli PiS nie wycofa się z likwidacji gimnazjów – pedagodzy będą protestować.

 

Cały artykuł – TUTAJ

 
Źródło: www.serwisy.gazetaprawna.pl

 

 

*Struktura systemu oświaty: 8 + 4 (lub 5 lub 3) została wprowadzona w Polsce Ustawą z dnia 15 lipca 1961 r. o rozwoju systemu oświaty i wychowania.



Zostaw odpowiedź