Miło nam poinformować, że Przedszkole Specjalne przy Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli zostało docenione przez Zarząd Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi i jako jedyna placówka Powiatu Zduńskowolskiego otrzymało dotację na realizację projektu „Ekoludki poznają świat. Utworzenie ogródka dydaktycznego przy Przedszkolu Specjalnym w Zduńskiej Woli”. Kwota dotacji wynosi 28.231,00 zł.

 

SZS Zduńska Wola

 

W ramach realizacji projektu przy przedszkolu powstanie ogródek dydaktyczny, w którym przedszkolaki będą odkrywać świat otaczającej przyrody przez bezpośredni z nią kontakt. Będą poznawać faunę i florę w najbliższym otoczeniu, obserwować zjawiska zachodzące w przyrodzie o każdej porze roku, będą prowadzić obserwacje, proste doświadczenia i eksperymenty przyrodnicze, aby płynące z nich wnioski i zebrane doświadczenia stosować potem w swoim życiu codziennym.

 

Wszystkiemu służyć będzie bogate wyposażenie ogródka, zawierające m.in. nowoczesne urządzenia i pomoce dydaktycz- ne. Dzieci będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych prowadzonych na terenie Ogródka, przez wyspecjalizowanych nauczycieli terenowej edukacji ekologicznej i przyrodniczej.

 

 

Na podstawie informacji, nadesłanej
przez Martę Pałuszyńską – koordynatora d/s edukacji ekologicznej
w ZSS im. M. Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli
zredagował Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź