Foto: Marek Borowski/KPRM [www.prezydent.pl]

 

Pałac Prezydencki, 30 sierpnia 2021 r. – posiedzenie Rady Gabinetowej. Za stołem prezydialnym – od lewej: Premier Rządu – Mateusz Morawiecki, Prezydent RP – Andrzej Duda, Minister EiN – Przemysław Czernek.

 

Przygotowanie systemu oświaty do powrotu uczniów do szkół w roku szkolnym 2021/2022 w związku z nadejściem kolejnej fali zachorowań na Covid-19 – to temat Rady Gabinetowej, której posiedzenie odbyło się w Pałacu Prezydenckim.

 

Rozpoczynając posiedzenie Rady Andrzej Duda powiedział, że jest absolutnie przeciwnikiem obowiązkowego szczepienia [przeciwko Covid-19]. – Uważam, że spowoduje to niepokoje społeczne, uważam, że jest to kwestia odpowiedzialności ludzi i każdy tę odpowiedzialność powinien ponosić sam. – Natomiast jest obowiązkiem ze strony polskiego państwa każdemu zapewnić możliwość zaszczepienia się – zaznaczył.

 

Wystąpienie Prezydenta RP na rozpoczęcie Rady Gabinetowej  –  TUTAJ

 

x          x          x

 

Po zakończeniu spotkania Prezydent podkreślał, że rok szkolny rozpoczyna się normalnie. – Nie zakłada się absolutnie żadnego lockdownu, żadnej nauki w jakieś specjalnych systemach hybrydowych czy innych – mówił Andrzej Duda.  Oczywiście – zaznaczył – szkoły zostały dodatkowo wyposażone w infrastrukturę zabezpieczającą

 

 

Oświadczenie Prezydenta RP po posiedzeniu Rady Gabinetowej  –  TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.prezydent.pl

 Zostaw odpowiedź