Screen z relacji filmowej[www.tvn24.pl/]

 

Konferencja prasowa uczestniczek spotkania z małżonką Prezydenta RP – Agatą Kornhauser-Dudą. Stoją posłanki Koaalicji Obywatelskiej (od lewej): Krystyna Szumilas, Kinga Gajewska, Katarzyna Lubnauer i Barbara Nowacka.

 

 

Oto fragmenty informacji „Posłanki opozycji po spotkaniu z pierwszą damą. „Podzieliła nasze obawy co do ustawy lex Czarnek” –  ze strony TVN24:

 

Pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się z posłankami Koalicji Obywatelskiej. Rozmowa dotyczyła lex Czarnek. – Pierwsza dama podzieliła nasze obawy. Jako była nauczycielka wyraziła się dosyć jasno, co uważa o ustawiepowiedziała po spotkaniu posłanka Kinga Gajewska. Prezydentowa obiecała posłankom, że przekaże ich postulaty mężowi. […]

 

Spotkanie rozpoczęło się w południe i trwało około półtorej godziny. Po jego zakończeniu posłanki rozmawiały z dziennikarzami. – Pierwsza dama podzieliła nasze obawy co do ustawy lex Czarnek. Przede wszystkim w trzech przypadkach – zwalnianie dyrektora bez wypowiedzenia, wzrost kompetencji kuratorów oświaty i zapisy dotyczące inwigilowania nauczycieli przekazała Kinga Gajewska. – Jako była nauczycielka wyraziła się dosyć jasno, co uważa o ustawie. Obiecała, że porozmawia z mężem o tej ustawie, przedstawi argumenty, które zaprezentowaliśmy. Uzbroiłyśmy ją w naprawdę mocne argumenty – powiedziała.

 

Pierwsza dama obiecała nam również to, że postara się być na spotkaniu (prezydenta) z ministrem Czarnkiem. Ważne jest, by pierwsza dama odbijała tę piłeczkę, tę nieprawdę, którą prezentuje minister – dodała.

 

 

 

Źródło: www.tvn24.pl

 

 Zostaw odpowiedź