Od kilkunastu dni media lokalne, ale także ogólnopolskie, zamieszczają , zazwyczaj bogato ilustrowane, relacje ze studniówek. Do dzisiaj  nie podejmowaliśmy tej tematyki, wychodząc z założenia, ze jest to temat „klasyczny” i ważny w zasadzie  głównie dla  uczestniczek i uczestników tych eventów. Ale ta informacja, zamieszczona dziś (24 stycznia 20233 r.) na portalu mama:Du zasługuje na jej upublicznienie także wśród czytających OE:

 

 

Co się wydarzyło na tej studniówce?! Ten taniec przejdzie do historii

 

Tańcem otwierającym bal maturalny jest zazwyczaj polonez. Jednak uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie oprócz tego tradycyjnego tańca przygotowali również drugi układ. Taniec zachwycił nie tylko zebranych na sali rodziców i nauczycieli, ale także internautów. „Tego nie da się obejrzeć tylko raz. Coś pięknego” – zachwalają komentatorzy.

 

To nie polonez zachwycił

 

14 stycznia odbyła się studniówka uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Olsztynie. Tradycyjnie maturzyści zatańczyli poloneza, a potem… zaprezentowali drugi układ.

 

Uczniowie wykonali pięknego walca do „Hold My Hand” Lady Gagi, czyli utworu przewodniego z filmu „Top Gun: Maverick”. Rodziców uczniów, nauczycieli oraz wszystkie osoby zebrane, a także internautów wzruszył ten emocjonalny taniec. Młodzież wykonująca choreografię przygotowaną przez Krzysztofa Wasilewskiego jest niesamowita. Zobaczcie sami:

 

 

Studniówka I LO w Olsztynie – Walc Maturzystów  –  plik na YouTube – TUTAJ

 

Wielu komentatorów zachwyca się choreografią i wykonaniem. Na filmie widać olbrzymi zapał i zaangażowanie. Wielu komentujących bije pokłony nie tylko za talent, ale i za to, że młodzieży się… chciało (umówmy się, nauka tańca przed maturą rzadko jest czymś, co zachwyca nastolatki). […]

 

 

 

Cały tekst  „Co się wydarzyło na tej studniówce?! Ten taniec przejdzie do historii” – TUTAJ

 

 

 

 

Źródło: www.mamadu.pl

 Zostaw odpowiedź