Foto: www.radiolodz.pl

 

Minister Przemysław Czarnek przebywał dzisiaj (20 maja 2921r) w Zespole Szkół Specjalnych w Warcie. Minister spotkał się tam z uczniami i nauczycielami i wygłosił kilka oświadczeń.

 

Z łódzkich mediów jako pierwsze poinformowało o tym wydarzeniu Radio Łódź:

 

[…] Przemysław Czarnek odwiedza Zespół Szkół Specjalnych w Warcie w związku ze świętem tej placówki, która obchodzi rocznicę urodzin swojej patronki Marii Konopnickiej.

 

Minister dementował pogłoski o likwidacji szkół specjalnych. – Nie ma mowy w ministerstwie edukacji i nauki o jakimkolwiek osłabianiu czy wręcz likwidacji szkolnictwa specjalnego. To są jakieś pogłoski, które się pojawiają, a które wynikają z jakiegoś niezrozumienia tego, co się dzieje w ministerstwie. Do tego, żeby jeszcze lepiej uczyć, wychowywać wszystkie dzieci bez względu na stopień specjalnej niepełnosprawności, bo są przecież różne ta droga jest tylko jedna – wzmacnianie i i rozwijanie szkolnictwa specjalnego – mówił minister edukacji i nauki.

 


Foto: www.radiolodz.pl

 

Dyrektorka Zespołu Szkół Specjalnych w Warcie, Elżbieta Słowińska *, będzie członkiem stałego zespołu doradczego MEiN ds. szkolnictwa specjalnego. Ogólnopolskie zakończenie roku szkolnego 25 czerwca, z udziałem min. Przemysława Czarnka, ma odbyć się w sieradzkiej Szkole Podstawowej nr 10.

 

 

 

Źródło: www.radiolodz.pl

 

 

*Zastanawia nas co wpłynęło na powołanie koleżanki dyrektor Elżbiety Słowińskiej, która swoją funkcję sprawuje dopiero od 1 września 2020 roku, do stałego zespołu doradczego MEiN ds. szkolnictwa specjalnego,

 

 

x           x           x

 

 

O wizycie ministra Czarnka w warciańskiej szkole specjalnej poinformowano na fanpage MEiN:

 

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek uczestniczył dziś w święcie szkoły w Zespół Szkół Specjalnych w Warcie. To publiczna placówka, w której uczą się dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami. Uroczystość zorganizowano z okazji zbliżającej się rocznicy urodzin Marii Konopnickiej, patronki szkoły.

 

Rozwój szkolnictwa specjalnego w ostatnich kilkudziesięciu latach w Polsce to wielka wartość, którą musimy wzmacniać. Nie ma mowy o jakimkolwiek osłabianiu czy likwidacji szkolnictwa specjalnego – podkreślił minister. – Drogą do tego, by lepiej i pełniej uczyć oraz wychowywać wszystkie dzieci, w tym uczniów z niepełnosprawnościami, jest wzmacnianie i rozwijanie szkolnictwa specjalnego. Tego typu placówki, jak ZSS w Warcie, będą korzystały ze szczególnej pomocy i wsparcia MEiN – dodał minister Przemysław Czarnek.

 

ZSS w Warcie to szkoła publiczna dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym; z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera; z niepełnosprawnościami sprzężonymi; niesłyszących, słabosłyszących, niewidomych, słabowidzących, z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją. W skład zespołu wchodzą: Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej w Warcie oraz Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy w Warcie.

 

Pozdrawiamy serdecznie dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców. Dziękujemy za piękną uroczystość!

 

#MinisterCzarnek

 

x           x           x

 

 

O pobycie ministra edukacji w szkole specjalnej w Warcie poinformował także „Dziennik Łódzki”:

 

Minister Przemysław Czarnek na święcie szkoły w Warcie TUTAJ

 Zostaw odpowiedź