Foto: www.facebook.com

 

Członkowie delegacji Młodzieżowych Rad z całej Polski podczas dzisiejszej konferencji prasowej przed Pałacem Prezydenckim. Przed mikrofonem Kamil Trochimiak z Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy, wcześniej przewodniczący Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołeka.

 

 

Dzisiaj (16 lutego 2022r.) na „Portalu Samorządowym” zamieszczono tekst, informujący o kolejnym apelu do Prezydenta Dudy o zawetowanie „Lex Czarnek”, zatytułowany. „Młodzi apelują do Andrzeja Dudu o zawetowanie Lex Czarnek”. Oto jego fragmenty – wyróżnienie fragmentów cytowanego tekstu pogrubionymi czcionkami – redakcja OE:

 

[…] Młodzieżowi radni z wielu miast wspólnie stworzyli apel do Prezydenta RP o zawetowanie nowelizacji prawa oświatowego. W środę (16 lutego) przedstawiciele Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy złożyli pismo w kancelarii Prezydenta RP, a o swoich argumentach mówił podczas konferencji prasowej przed pałacem Prezydenckim.

 

Opór młodzieży wobec Lex Czarnek jest coraz większy. Ta ustawa uderza w nasze podstawowe prawa i wartości, ta ustawa odbiera nam wolność, do szkół wprowadza strach, a z kuratorów robi tak naprawdę prokuratorów oświaty – mówił Maksymilian Ciszkowski,  przewodniczący Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy. Dodał, że pod ogólnopolskim apelem podpisało się już ponad 25 rad młodzieżowych z całej Polski.

 

Jesteśmy gotowi spotkać się z panem prezydentem i przedstawić naszą uczniowską perspektywę tej nowej przerażającej rzeczywistość, która wprowadzi Lex Czarnek. Panie prezydencie, to ostatni moment, by zdecydował pan, po której stronie pan staniekontynuował młody radny. […]

W ostatnich dniach sprzeciw młodzieży, nie tylko młodzieżowych rad, wobec nowelizacji praw oświatowego słychać na ulicach wielu miast.

 

We wtorek (15 lutego) na ostrowskim rynku odbył się protest przeciwko nowelizacji prawa oświatowego, potocznie zwanej „Lex Czarnek”.

 

Mieszkanki i mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego pokazali swój sprzeciw wobec tej szkodliwej ustawie. Wspólnie zaapelowaliśmy o weto Prezydenta w sprawie tej ustawyinformuje Kamil Janiak, koordynator Młodej Lewicy w Wielkopolsce.

 

 

 

Cały tekst „Młodzi apelują do Andrzeja Dudy o zawetowanie Lex Czarnek”  –  TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

 

 

 

Więcej informacji i zdjęć o tym wydarzeniu – fanpage MRMW  –  TUTAJ

 

 

 

Komentarz  redakcji:

 

Zamieszczając powyższy materiał pomyśleliśmy, że warto byłoby zobaczyć, czy Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej prze Ministrze Edukacji i Nauki zajęła w sprawie „Lex Czarnek” jakieś stanowisko.

 

Weszliśmy na jej fanpage i . . .  i resztki złudzeń nam minęły. Zobaczcie to samo, co my zobaczyliśmy – TUTAJ

 

 

 Zostaw odpowiedź