Wczoraj, przed gmachem ministerstwa edukacji w Warszawie odbył się bardzo nietypowy protest: „DANSING PRZECIWKO REFORMIE EDUKACJI”. Zorganizowało go stowarzyszenia „Rodzice Przeciw Reformie w Edukacji”. Jedyną relację z tego happeningu udało się nam odnaleźć na stronie lokalnego portalu „Warszawa w Pigułce”. Oto zamieszczone tam zdjęcia i fragmenty tekstu:

 

Potańcówka przed Ministerstwem Edukacji. Jest nawet zespół grający „na żywo” [WIDEO]

 

Foto: www. warszawawpigulce.pl

 

 

Jest kapela, są i pary tańczące w rytm muzyki. To protest przeciwko reformie edukacji. Protestują nie tylko rodzice, ale także każdy, kto się z nimi zgadza.

 

Rząd nie chce rozmawiać z rodzicami o reformie edukacji. Nie słucha obywatelskich próśb o referendum, do którego obywatele mają prawo. Wniosek o referendum czeka w Sejmie na odrzucenie. W proteście przeciw arogancji władzy tańczymy. […]

 

Foto: www. warszawawpigulce.pl

 

Odpowiedzią na brak dialogu i upartość tej władzy niech będzie radosny, międzypokoleniowy protest, nawiązujący do tradycji pomarańczowej alternatywy. A więc – tańczmy razem 22 czerwca przed MEN-em. Nie damy zepsuć jakości edukacji naszych dzieci oraz sobie dobrego humoru przez anachroniczne i nienowoczesne inicjatywy polityków upolityczniające edukację. Taniec i śmiech rozwalił już niejeden ponury system” – dodają rodzice.

 

Cała informacja (w tym wideo)    –   TUTAJ

 

 

Źródło:warszawawpigulce.plZostaw odpowiedź