„Portal Samorządowy” zamieścił dzisiaj (7 kwietnia 2022 r.) informację, której tytuł mówi wszystko o jej treści:

 

Program Laboratoria Przyszłości rozszerzony o szkoły niesamorządowe. Ruszył nabór

 

Foto: www.portalsamorzadowy.pl

 

[…] Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosił na konferencji prasowej, że obejmujący dotychczas samorządowe szkoły podstawowe program Laboratoria Przyszłości został rozszerzony.

 

Laboratoria Przyszłości, które cieszą się ogromnym powodzeniem i rzeczywiście stanowią wielką pomoc dydaktyczną we wszystkich szkołach podstawowych prowadzonych przez organy samorządu terytorialnego, żeby trafiły także do szkół niesamorządowych – także tych ministerialnych, także tych katolickich, także tych prowadzonych przez rozmaite stowarzyszenia, fundacje. – I tak oto przepisy prawa zostały zmienione, zmieniony został również program” – poinformował.

 

Dodał, że w czwartek rusza nabór Laboratoriów Przyszłości na takich samych zasadach, jak dotychczas, dla wszystkich szkół niesamorządowych. „Zachęcamy wszystkie organy prowadzące niesamorządowe szkoły do zainteresowania się tym programem i zakupu nowoczesnego sprzętu, nowoczesnych pracowni technicznych, nowoczesnych studiów nagrań, ale także nowoczesnych drukarek 3D i wszystkich innych pomocy dydaktycznych i informatycznych, które służyć będą edukacji polskich dzieci” – zaapelował Czarnek.

 

Pełnomocniczka MEiN ds. transformacji cyfrowej Justyna Orłowska poinformowała, że w pierwszej edycji programu Laboratorium Przyszłości największą popularnością cieszyły się m.in. drukarki 3D, mikrokontrolery, sprzęt do nagrywania, gogle VR oraz maszyny do szycia.*

 

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

 

 

 

*Będzie baza do kształtowania cnót niewieścich. Ale chyba nie u chłopców!

 

x          x          x

 

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

 

 

WIĘCEJ O PROGRAMIE  –  TUTAJ

 

 Zostaw odpowiedź