Krótko, ale treściwie  prof. Bogusław Śliwerski podsumował „osiągnięcia” ministry Barbary Nowackiej w naprawianiu systemu oświaty, w zakończonym właśnie roku szkolnym:

 

 

                                                          Koniec popisowego roku szkolnego

 

 

Ciekaw jestem, czy mainstreamowe media opublikują świadectwo, jakie powinno się wystawić obecnej minister edukacji, bo w poprzednich latach z satysfakcją upowszechniano taki certyfikat z najniższymi ocenami dla ministra Zjednoczonej Prawicy Przemysława Czarnka. Jakoś nie widzę świadectwa dla Barbary Nowackiej. Zapewne dlatego, że wciąż obowiązuje zmowa chwalenia niezależnie od tego, jak fatalnie prowadzona jest przez ten resort polityka oświatowa.

 

Powinienem raczej napisać, że nie ma tu żadnej polityki poza rozpoznawalnym populizmem, chaosem, kompromitującymi pedagogicznie i pedeutologicznie decyzjami centrum władzy. Nie widzę powodu, by chwalić władze resortu za to, że został objęty przez osoby, które nie miały i nadal nie posiadają żadnej wizji rozwoju polskiego szkolnictwa, w tym zatroszczenia się o jak najwyższy poziom wykształcenia młodych pokoleń. Oj, ucieka nam świat Zachodu, do czego przyłożyły swoje ręce, bo o mądrych umysłach trudno tu mówić, kadry kierownicze MEN.

 

Kiedy rzekomo wolne media TVN opublikowały osiągnięcia niekompetentnej ekipy, o mało nie spadłem z fotela. Wystawiam za nie ocenę:

 

1.Wymiana kuratorów oświaty – „1” niedostateczna (w okresie przedwyborczym obiecywano decentralizację i odpartyjnienie terenowych struktur władzy, likwidację kuratoriów).

 

2.Ograniczenie prac domowych w szkołach podstawowych – „1” niedostateczna za totalną degradację autonomii nauczyciela w procesie dydaktycznym. Czegoś takiego nie było nawet w PRL.

 

3.Decyzja o likwidacji HiTu – 2 – dopuszczająca (populistyczna obietnica bez przygotowanej wcześniej koncepcji kształcenia historyczno-obywatelskiego).

 

4.Prace nad ograniczeniem podstawy programowej – 2 – dopuszczająca (jak wyżej, brak jakiejkolwiek koncepcji wynikającej z teorii programów szkolnych. Populizm, chaos, uległość wobec różnych środowisk politycznych i religijnych).

 

Tym samym ogłaszam, że ministra Barbara Nowacka nie powinna uzyskać promocji na kolejny rok szkolny 2024/2025.  

 

 

 

 

Źródło: www.sliwerski-pedagog.blogspot.com

 Zostaw odpowiedź