Od 3. do 7. listopada dzieci z grupy „Muchomorki”  Przedszkola Miejskiego Nr 138 w Łodzi uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Działań. W tym czasie brały one udział w aktywizujących zajęciach, związanych z ochroną środowiska: słuchały utworów literackich, podejmujących tematykę ekologii, tworzyły grę ,,Ekologiczne ściganki”, utrwalały wiedzę na temat segregowania śmieci, tworzyły ,,dywaniki pomysłów”, czyli mówiły co kojarzy im się z hasłami: „Nasze najbliższe otoczenie”, „Szanuj przyrodę”, „Bez wody nie byłoby życia” itp.

 

1

 

 

2

 

3

 

Dzieci rozpoznawały na obrazkach zachowania ekologiczne, malowały plakaty na temat ,,Szanuj zieleń”, tworzyły prace plastyczne z surowców wtórnych, inscenizowały scenki o tematyce ekologicznej.

 

Zakończeniem tych działań był udział w korowodzie, który przeszedł ulicami wokół przedszkola i alejkami pobliskiego Parku Źródliska. Wszyscy jego mali uczestnicy mieli balony i bębenek i w ten sposób zwracali uwagę przechodniów, którzy otrzymywali od dzieci wycięte z kartonu dłonie z hasłem ,,Ręka, która ratuje przyrodę”. Takie same rekwizyty tej akcji dzieci przekazały swym rodzicom.

 

4

 

5

 

6

 

7

 

Nasza akcja wzbudziła duże zaciekawienie i aprobatę wśród mieszkańców Łodzi.

 

 

Na podstawie materiałów nadesłanych przez koordynatorki d.s. ekologii:
Elżbietę Klepacz i Beatę Szelągowską-Stypik z PM nr 138 w Łodzi

opracował Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź