Fofo:www.google.pl

Pierwszy Wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela

 

Jak poinformował portal Onet, w przyszłym tygodniu ma odbyć się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Łodzi, na której radni ustosunkują się do zawierającej szereg uwag opinii kuratora na temat nowej siatki szkół. Oto główne tezy tej publikacji Onetu:

 

>Zdaniem wiceprezydenta Łodzi, wymagania kuratora dotyczące nowej siatki szkół mogą przekraczać jego kompetencje

 >Władze miasta nie wykluczają, że skierują opinię kuratora do sądu administracyjnego

>Jeśli Łódź nie przyjmie uwag kuratorium, w mieście pozostanie stara siatka szkół, która nie jest przygotowana na wygaszenie gimnazjów – a to i tak nastąpi, na mocy obowiązującego prawa

>Według kuratora, jeśli tak się stanie, szkodę poniosą mieszkańcy i uczniowie

 

Z dalszej lektury tej publikacji dowiadujemy się jakie stanowisko zajęły władze miasta i co zamierzają w tej sprawie:

 

Już kilka dni temu zapowiadałem, że nasze stanowisko jest jednoznaczne. Od kuratora domagamy się wyłącznie opinii pozytywnejmówi Onetowi łódzki wiceprezydent Tomasz Trela odpowiedzialny za edukację. – Nowa sieć szkół powstała w wyniku kompromisu zawartego podczas konsultacji z nauczycielami i rodzicami. Każdy musiał coś poświęcić dla dobra wspólnego, czyli dobra naszych dzieci. Podczas tworzenia projektu szkół kurator nie odezwał się ani razu, nie zgłosił żadnych uwag ani propozycji. Dlatego nie ma moralnego prawa kwestionować teraz przyjętej przez nas nowej sieci szkół – dodaje Trela.

 

Jak nietrudno przewidzieć konsekwencją takiego twardego stanowiska  może być sytuacja, w której w Łodzi jako jedynym wielkim mieście nie będzie nowej siatki szkół, dostosowanej do sytuacji po likwidacji gimnazjów. Właśnie nad tym maja dyskutować  radni na nadzwyczajnej sesji RMŁ, która ma zostać zwołana w przyszłym tygodniu.

 

 

Cały artykuł „Reforma edukacji: Łódź jako jedyne miasto nie wprowadzi zmian?”  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.lodz.onet.pl

 Zostaw odpowiedź