Ministerstwo Edukacji Narodowej konsekwentnie przygotowuje grunt pod zapowiedzianą przez Prezydenta Dudę „ofensywną politykę historyczną”. W tym nurcie należy sklasyfikować wczorajsze spotkanie wiceministra Macieja Kopcia (byłego nauczyciela historii, historyka z wykształcenia) z członkami Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Historycznego.

 

Jak poinformowano o tym na stronie MEN, ich treścią było „nauczanie historii w szkołach na wszystkich etapach edukacyjnych i obecna podstawa programowa”. Oto fragment tej relacji:

 

 

Oprócz kwestii historii w szkole uczestnicy spotkania dyskutowali także o cieszącej się wysoką renomą Olimpiadzie Historycznej organizowanej od 1974 roku. Dzięki trzystopniowym eliminacjom konkurs wyłania szkolną elitę historyczną, dla której poznawanie przeszłości jest wielką pasją i drogą do sukcesu.

 

Członkowie Zarządu Głównego PTH zaprosili oficjalnie wiceministra edukacji Macieja Kopcia do wzięcia udziału w finale 42 Olimpiady w Gdańsku, który zaplanowany jest w dniach 1-4 kwietnia br.

 

 

Źródło: www.men.gov.pl

 

 

Szkoda, że nigdzie nie można znaleźć więcej konkretów na temat owej dyskusji „ o nauczaniu historii w szkołach na wszystkich etapach edukacyjnych”, a zwłaszcza informacji o tym,  jakie opinie na temat zamierzeń MEN wypowiadali członkowie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Historycznego. [WK]Zostaw odpowiedź