Foto: www.facebook.com/RuchSamorzadowyTakDlaPolski

 

Członkowie reprezentacji samorządowców na rozmowy z Prezydentem Dudą przez Pałacem Namiestnikowskim

 

 

 

Na „Portalu Samorządowym” zamieszczono informacje o dzisiejszej rozmowie delegacji samorządowców z Prezedentem Dudą. Oto obszerne fragmenty tego tekstu:

 

 

Prezydent poważnie rozważa zawetowanie tzw. Lex Czarnek – poinformowali samorządowcy z ruchu „Tak! Dla Polski” tuż po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Jak dodali, największe wątpliwości prezydenta budziła rola rodzica w projekcie nowelizacji prawa oświatowego. Samorządowcy złożyli także propozycje powołania specjalnego zespołu, który miałby opracować kompleksową zmianę przepisów dotyczących edukacji. […]

 

W spotkaniu (22 lutego) udział wzięli przedstawiciele Ruchu Samorządowego Tak! Dla Polski, Unia Metropolii Polskich i Związek Miast Polskich.

 

Pan prezydent rozważa zawetowanie tzw. Lex Czarnek. Konsultuje się z osobą, która bardzo dobrze zna problemy edukacji – mam tu na myśli pierwszą damę – poinformował Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, który uczestniczył w spotkaniu Andrzeja Dudy z samorządowcami.

 

Jak dodał Jacek Karnowski, po spotkaniu samorządowcy są pełni nadziei, że ustawa budząca „duże emocje w środowisku nauczycielskim, samorządowym a także wśród rodziców i uczniów” jednak nie wejdzie w życie. Z relacji samorządowców wynika, że Andrzej Duda ma największe wątpliwości co do roli rodzica w szkole, gdyby nowelizacja prawa oświatowego weszła w życie.

 

Prezydent bardzo podkreślał, że trzeba popracować nad rolą rodzica w szkole, co zresztą pojawiło się w jego kampanii wyborczej. Jego zdaniem Lex Czarnek nie spełnia jego wizjiprzekazała Dorota Zmarzlak, wójt gminy Izabelin. […]

 

Samorządowcy przekazali także, że prezydent zapowiedział wykorzystanie całego czasu na podjęcie decyzji o podpisaniu ustawy, zawetowaniu jej lub wysłaniu do Trybunału Konstytucyjnego.

 

 

 

Cały tekst „Prezydent poważnie rozważa zawetowanie tzw. Lex Czarnek” –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

 

 Zostaw odpowiedź