prezydent-w-zabrzu

Foto:www.prezydent.pl

 

23 listopada serwis  prezydent.pl  zamieścił relację z wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Zabrzu. Oto fragment, w którym zrelacjonowano jego wypowiedź, dotyczącą przygotowywanej reformy edukacji:

 

Prezydent podczas swojego wystąpienia na spotkaniu z mieszkańcami Zabrza odpowiedział na okrzyki części zebranych. – A co do tych, którzy tutaj skandują o ratowaniu gimnazjów, powiem krótko: różne zmiany są dokonywane w Polsce na przestrzeni ostatnich 27 lat. Jedne są lepsze, drugie są gorsze – mówił.

 

Podkreślił, że on sam chodził do ośmioklasowej szkoły podstawowej i czteroklasowego liceum. – I myślę, że ten system, gdy szkoła znała ucznia, a uczeń znał szkołę, a przede wszystkim środowisko tej szkoły, w tym inni rodzice, także znali ucznia, był dobrym rozwiązaniem – ocenił prezydent. Jego zdaniem te szkoły dobrze przygotowały uczniów do egzaminów końcowych i kontynuowania nauki.

 

Oczywiście jest pytanie, czego nas uczą. Z całą pewnością trzeba uczyć inaczej, niż mnie uczono w mojej szkole przed ’89 rokiem. Ale to już – zapewniam państwa – że polska szkoła będzie uczyła prawdziwej polskiej historii, historii, w której wiadomo, kto był zdrajcą, a kto był bohaterem – podkreślił Andrzej Duda.

 

Cały tekst „Andrzej Duda z wizytą na Śląsku”  –  TUTAJ

 

 

Źródło: www.prezydent.pl

 Zostaw odpowiedź