Dziś na na „Portalu Samorządowym” zamieszczono informację o apelu prezesa ZNP do MEN o odwołanie kwietniowych i majowych egzaminów zewnętrznych, czyli egzaminu ósmoklasisty i matur. Oto jej obszerny fragment:

 

 

[…] „W związku z pandemią COVID-19 szkoły zostały zamknięte w 165 krajach, a sytuacja ta dotknęła 1,5 mld uczniów oraz 63 mln nauczycieli i pracowników oświaty na całym świecie. COVID-19 wywołał także kryzys w edukacji i jako społeczność szkolna musimy zrobić wszystko, by zminimalizować jego negatywne skutki. Jednak naszym podstawowym zadaniem w tej chwili jest ochrona życia i zdrowia uczniów i ich rodzin oraz nauczycieli i pracowników oświaty. Dlatego jako nauczyciele apelujemy o odwołanie kwietniowych i majowych egzaminów zewnętrznych” – napisał w liście-apelu prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

 

Według niego, zorganizowanie egzaminów zewnętrznych w dotychczasowej formule – czyli w szkołach – wiąże się z narażeniem zdrowia i życia tegorocznych ósmoklasistów, maturzystów i uczniów przystępujących egzaminów zawodowych, a także nauczycieli, pracowników oświaty oraz rodzin i najbliższych wszystkich tych osób.

 

Ministerstwo edukacji w porozumieniu z nauczycielami oraz przedstawicielami uczelni wyższych powinno jak najszybciej wypracować adekwatną do obecnych warunków i bezpieczną formę rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz na studia w roku 2020″ – wskazał Broniarz.[…]

 

 

Cala informacja ZNP apeluje o odwołanie kwietniowych i majowych egzaminów w szkołach”   –    TUTAJ

 

 

Źródło: www.portalsamorzadowy.pl

 Zostaw odpowiedź