tvn_24_logo

 

Udostępniamy dziś wszystkim zainteresowanym, którzy przeoczyli wczoraj wieczorem i dzisiaj rano w TVN24, dwa programy: „Czarno na Białym” i „Jeden na Jeden”, poszerzające naszą wiedzę na temat prawdy o rzekomej „Dobrej zmianie w edukacji”, oraz  – w rozmowie z Markiem Rymanowskim – potwierdzające coraz bardziej oczywistą oczywistość: „Pani minister Zalewska nie potrafi słuchać i samodzielnie przetwarzać zdobytych informacji; działa jak dobrze zaprogramowany i nie do zatrzymania automat.”

 

Oto zapowiedzi i linki do tych programów:

 

 

W obronie gimnazjum

 

Rodzice, którzy mówią, że rząd potraktował uczniów jak meble, które można szybko i dowolnie przestawić. Przyznają, że dopiero teraz do wielu z nich dociera, co ta zmiana w praktyce będzie oznaczała dla ich dzieci. I to już za kilka miesięcy. Lista obaw jest długa i są one bardzo konkretne – o lokalizację szkoły, o miejsce w klasie, o podręczniki. Konkretnych odpowiedzi na razie jednak nie ma. Nie ma też specjalnej wiary, że przebudowę szkoły uda się zatrzymać. Jest jeszcze tylko nadzieja rodziców, że ta przebudowa zostanie przesunięta chociaż o rok.

 

Odtwarzanie programu  –  TUTAJ

 

 

Za wszelką cenę

 

Zmiana, która budzi kontrowersje i ekspresowe tempo, które niepokoi jeszcze bardziej. Dlaczego PiS tak bardzo spieszy się z przebudową szkoły? Wytłumaczeń może być kilka, jedno wydaje się pewne, że bardziej liczy się tu polityka niż kwestie merytoryczne.

 

Odtwarzanie programu  –  TUTAJ

 

 

 

Bogdan Rymanowski w programie „Jeden na Jeden” rozmawiał dziś rano z minister Anną Zalewską:

 

Pociąg jedzie po dobrych torach. Jest cel, w dodatku tylko jedna przesiadka

 

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska oceniła w „Jeden na jeden” w TVN24 reformę edukacji jako zaplanowaną, w dodatku policzoną, po długiej debacie i konsultacjach.

 

Odtwarzanie programu  –  TUTAJ

 

 

 

Źródło: www.tvn24.pl

 Zostaw odpowiedź