Z ponad dziesięciodniowym opóźnieniem zamieszczamy relację z Powiatowego Dnia Dziecka, jaki 28 maja, już po raz dwunasty, pod hasłem „Leśna Przygoda”, odbył się w Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli. W zabawie udział wzięło blisko 1000 dzieci i młodzieży z przedszkoli i szkół całego Powiatu.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Dzieciom towarzyszyli nauczyciele i rodzice oraz zaproszeni goście, m.in. wicestarosta powiatu Zduńska Wola, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, leśnicy Nadleśnictwa Kolumna i Poddębice oraz wielu innych. W zabawie udział wzięły również dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Głownie, przybyłe w ramach współpracy Zespołu Szkół z placówkami Sieci Przedszkoli i Szkół Ekologicznych w Łodzi.

 

 


Na wszystkie dzieci tego dnia czekało nieodpłatnie mnóstwo atrakcji: dmuchańce, trampoliny, zjeżdżalnie, przejażdżka konno, zabawa z psami do dogoterapii, malowanie twarzy, kąpiel w pianie przygotowanej przez zduńskowolskich strażaków, loteria fantowa, zabawa z tablicą interaktywną zorganizowana przez Firmę „Pro-Educo” z Łodzi, zabawy i konkursy sportowe, popcorn, wata cukrowa, gofry z owocami, ciasta, słodycze, napoje. Każdy mógł też posilić się grochówką, ciepłą kiełbaską czy kaszanką. Na scenie przez cały czas trwania zabawy dzieci i młodzież prezentowały się w piosenkach, wierszykach, układach tanecznych i scenkach teatralnych o tematyce przyrodniczej. Każda grupa otrzymywała dyplom za występ na scenie oraz nagrody.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Koordynatorzy Sieci Szkół i Przedszkoli Ekologicznych w Zduńskiej Woli utworzyli ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą pod hasłem „Leśna Przygoda”, złożoną z 7 osobnych stanowisk, na których należało wykonać szereg różnorodnych zadań związanych z tematyką lasu. Każde dziecko otrzymywało „Kartę zadań”, na której zbierało znaczki świadczące o wykonaniu zadania na poszczególnych stanowiskach. Po zaliczeniu wszystkich zadań każde dziecko nagrodzone było upominkami, które ufundowane zostały przez wielu zaprzyjaźnionych sponsorów.

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza „Leśna Przygoda” cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i ich rodziców. Koordynatorzy rozdali ogromną ilość „Kart zadań”, a potem równie ogromną ilość nagród. Na twarzach dzieci nie znikał uśmiech i wszystkie odchodziły z zabawy bardzo zadowolone.

 

 
Sprawozdanie ze ścieżki edukacyjno-przyrodniczej „Leśna Przygoda”, zorganizowanej Zduńskowolską Sieć Szkół i Przedszkoli Ekologicznych podczas XII Powiatowego Dnia Dziecka p.h.”Leśna Przygoda” w Zespole Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli 28 maja 2015 roku  –  TUTAJ

 

 
Na podstawie zdjęć i sprawozdania
nadesłanych przez Martę Pałuszyńską
nauczycielkę Zespół Szkół im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli

opracował Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź