Oto fragment informacji, zamieszczonej na stronie poznańskiego dodatku „Gazety Wyborczej, zatytułowanej „Próbny egzamin ósmoklasisty. Od rana problemy ze stroną Centralnej Komisji Egzaminacyjnej”:

 

[….] Od godz. 9 w poniedziałek na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dostępne są arkusze próbnego egzaminu ósmoklasisty. W pierwszym dniu jest to sprawdzenie wiedzy z języka polskiego. Próbny egzamin jest dobrowolny, a uczniowie mogą go pisać m.in. na wydrukowanych kartkach papieru, które potem prześlą do nauczyciela przedmiotu.

 

Ze strony CKE pobrałem arkusze, wydrukowałem i przekazałem dziecku. Włączyłem stoper, bo egzamin ma trwać 120 minut – mówi Piotr.

 

Od 9 próbowałam się zalogować i wszystko bardzo wolno się ładowało. Podjęłam kilka prób i około 9.30 udało mi się pobrać arkusze. Syn właśnie przygotowuje się do pisania – mówi Monika, mama ósmoklasisty

 

Ale ci, którzy egzaminowe arkusze chcieli pobrać w okolicach godziny 10, już nie mieli takiego szczęścia. Strona CKE była niedostępna. Problemy techniczne potwierdziła sama komisja. W okolicach godziny 11 arkusze były dostępne do pobrania. Uczniowie jednak nie piszą testu w czasie rzeczywistym i mają na to cały poniedziałek. […]

 

Źródło: www.poznan.wyborcza.pl

 

 

Oto obraz, który zobaczyliśmy przed kilkunastoma minutami na stronie OKE w Łodzi, pragnąc otworzyć plik z testem:

 Zostaw odpowiedź