Dzisiaj (4 lutego 2022 r.) na stronie „Portalu Samorządowego” zamieszczono bardzo interesujący artykuł, zatytułowany „Posłowie KO wszczęli kontrolę w małopolskim kuratorium oświaty”. Oto jego najciekawsze fragmenty:

 

Kontrolę poselską w małopolskim kuratorium oświaty w Krakowie dotyczącą reformy Prawa oświatowego i skarg rodziców na zajęcia pozaprogamowe w szkołach rozpoczęli w piątek parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej. Liczą na zawetowanie noweli Prawa oświatowego przez prezydenta.

 

Kontrolę w Krakowie rozpoczęli: Krystyna Szumilas, Katarzyna Lubnauer, Marek Sowa i Aleksander Miszalski. Krystyna Szumilas przekazała, że to druga taka kontrola posłów w tym urzędzie, ponieważ podczas poprzedniej nie udało się uzyskać potrzebnych informacji.

 

„To małopolskie kuratorium było inspiracją do kontroli. Kurator Barbara Nowak w jednym z wywiadów powiedziała, że ok. 400 skarg zostało przesłanych od rodziców na działanie bezprawne organizacji pozarządowych w szkołach. Jak się okazało, wyczytała to w raporcie Ordo Iuris i fundacji Rodzice chronią dzieci. Nie przeprowadziła kontroli, nie sprawdziła czy te dane są prawdziwe (…). Powiedziała, że wierzy Ordo Iuris” – mówiła Szumilas podczas piątkowej konferencji prasowej przed siedzibą kuratorium oświaty w Krakowie.[…]

 

Katarzyna Lubnauer poinformowała, że dotychczasowe kontrole wykazały, że w ostatnich pięciu latach w kuratorium łódzkim nie było żadnej skargi, w mazowieckim – były cztery skargi, w kieleckim – zero, w lubelskim – jedna.[…]

 

 

 

Cały artykuł „Posłowie KO wszczęli kontrolę w małopolskim kuratorium oświaty” – TUTAJ

 

 

 

Źródło:www.portalsamorzadowy.pl

 

 

 

Informacja redakcji

 

Powyższy materiał zostal zamieszczony dzięki tymczasowym rozwiązaniom sprzętowym – do pełnego rozwiązania wszystkich problemów jeszcze daleko. Z tego powodu zamieszczane materiałynie będą pozbawione zdjęć.

 

Dlatego będziemy w najbliższych dniach działać w ograniczonym zakresie [WK]Zostaw odpowiedź