Dzisiejsza oferta  lektury pochodzi z portalu „Juniorowo”. Tym razem autorką proponowanego tekstu jest  Aleksandra Jurkowska – także blogerka – mama dwójki dzieci, która ma w swej biografii pracę w bliżej nieokreślonej szkole – w roli nauczycielki języka angielskiego. Nas zainteresował tytuł tej publikacji: „Jeśli jesteś nauczycielem i masz chwilowo dosyć swojej pracy, spróbuj któregoś z tych sposobów”. Mamy nadzieję, że z tych porad nie muszą korzystać nauczyciele, dla których sama praca jest pasją ich życia, którzy w spotkaniach z uczniami zawsze są sobą i którzy nie odliczają, jak uczniowie konwencjonalnych szkół, dni do wakacji.

 

Foto: www.facebook.com/aleksandra.jurkowska.

 

Aleksandra Jurkowska

 

Oto skrócona wersja tej publikacji i link do źródła, gdzie można zapoznać się z pełna wersja artykułu:

 

[…] Zapytałam niedawno nauczycieli, co robią, żeby pomóc sobie odnaleźć radość i entuzjazm w swojej pracy. Oto  lista pomysłów, które mi podsunęli. Jeśli jesteś nauczycielem i masz chwilowo dosyć swojej pracy, spróbuj któregoś z tych sposobów, może Tobie też pomoże. Bo jedno jest pewne – nauczyciel niezadowolony z tego, co robi, nie przynosi korzyści ani sobie, ani uczniom.

 

1.Wyśpij się! […]

2.Dodaj muzykę, która sprawia ci przyjemność,[…]

3.Zajmij się pasją, […]

5.Odpuść sobie! […]

6.Postaw na przyjazną atmosferę w klasie, […]

7.Zmień nastawieni, […]

8.Przygotuj ciekawe materiały, […]

9.Bądź bardziej sobą, […]

10.Załóż dziennik osiągnięć

11.Zastanów się po co zostałeś nauczycielem. […]

 

I najważniejsze – nie bierzmy do siebie tego, że uczniowie są „niegrzeczni”. Im po prostu też się nie chce. Często jeszcze bardziej niż nam. Oni też są zmęczeni. Też woleliby posiedzieć teraz na dworze i porozmawiać o tym, co akurat w danej chwili jest dla nich ważne. My przynajmniej mamy wybór – zawsze możemy zmienić pracę, oni – nie bardzo. Ich zachowanie często nie ma nic wspólnego z nami, spróbujmy ich zrozumieć, a jest szansa, że i oni będą chcieli zrozumieć nas. Wtedy wszystkim jest łatwiej.

 

Życzę wszystkim miłej wiosny i oby do wakacji.

 

Pełny tekst artykułu „Jeśli jesteś nauczycielem i masz chwilowo dosyć swojej pracy, spróbuj któregoś z tych sposobów”   –   TUTAJ

 

Źródło: www.juniorowo.pl

 

 

Aleksandra Jurkowska –  jak informuje o sobie na blogu, jest nauczycielką języka angielskiego, choć nie podała w jakiej szkole. Napisała jednak, że praca w tej szkole uzmysłowiła jej, jak absurdalne może to być zajęcie. Prowadzi bloga o edukacji, wychowaniu i zabawie – www.naszekluski.pl.

 

 

Proponujemy także lekturę postu z 10 kwietnia  „Jak zmienić szkołę”, jaki na swym blogu „Nasze Kluski” zamieściła koleżanka Ola Jurkowska   –  TUTAJ

 

 



Zostaw odpowiedź