Oto komunikat o spotkaniu, podczas którego dwoje specjalistów będzie dyskutowało na „gorący” ostatnio temat nauczania indywidualnego. Rozmówcami będą: psycholog Krzysztof Klajs i socjolożka Dorota Fornalska. Jednym z pytań na które będą poszukiwali odpowiedzi jest: „Czy nauka w takim systemie służy zdrowieniu, czy może jedynie ma na celu skończenie szkoły?”

 

Oto dwa fragmenty informacji, zamieszczonej na stronie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Młodzieży:

 

XVII Poniedziałek z Psychoterapią – „Indywidualne nauczanie i co dalej?

 

Serdecznie zapraszamy do wspólnej refleksji na ten temat. Rozmowa Krzysztofa Klajsa z Dorotą Fornalską – socjologiem, zajmującym się terapią rodzinną w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Młodzieży odbędzie się 17.09.2018 o godzinie 18.30 w Domu Literatury – Roosevelta 17, Łódź. Wstęp wolny. […]

 

Foto: www.shutterstock.com

 

Podczas XVII Poniedziałku z Psychoterapią – „Indywidualne nauczanie i co dalej?” zastanowimy się czy nauka w takim systemie służy zdrowieniu, czy może jedynie ma na celu skończenie szkoły? Porozmawiamy o tym, jak wygląda proces diagnozowania oraz orzekania nauczania indywidualnego. Przyjrzymy się zmianie przepisów określających miejsce, gdzie ma się odbywać nauczanie indywidualne. Jakie zalety i wady ma pobieranie nauki w domu, a jakie w szkole? Zastanowimy się, jak młodzi ludzie pobierający naukę w izolacji od kontaktów społecznych radzą sobie w życiu. Czy kończą szkołę, dalej się uczą, pracują? Jak wyglądają ich relacje społeczne, proces usamodzielniania się? W jaki sposób mogą ich wspierać nauczyciele i rodzice?

 

Cały komunikat o spotkaniu nt. „Indywidualne nauczanie i co dalej?”    –   TUTAJ

 

 

Źródło www.pppdm.edu.lodz.plZostaw odpowiedź