Foto: www.plus.nto.pl

 

 

Poniżej przytaczamy fragment porannego news’a ze strony portalu ONET:

 

 

[…] Zalewska przypomniała dziś rano w radiowej Jedynce, że „szanując wolę strajkujących do tego, by strajkować”, rząd zmienił rozporządzenia w sprawie organizacji egzaminów zewnętrznych (egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego i matur). Dają one możliwość powołania do zespołu nadzorującego przebieg egzaminów nauczyciela z innej szkoły, a także osoby mające kwalifikacje pedagogiczne.

 

Zapytana o to, ile osób zgłosiło się w tym momencie do pomocy przy egzaminie gimnazjalnym, Zalewska odpowiedziała, że jest to „kilka tysięcy osób”. Dodała przy tym, że wciąż można zgłaszać gotowość do pomocy przy przeprowadzaniu egzaminów. – Zapraszamy dzisiaj do godz. 24 wszystkich nauczycieli z przygotowaniem pedagogicznym do tego, by na wszelki wypadek zgłosili się do kuratorium – powiedziała.

 

Minister edukacji dodała, że „wierzy głęboko” w to, że egzaminy uda się przeprowadzić. – Mamy sygnały dobre, tzn. że dyrektorzy nawet w szkołach, w których odbywa się strajk, jednak organizują się w taki sposób, żeby egzaminy się odbyły – poinformowała. […]

 

 

Cała informacja „Anna Zalewska: kilka tysięcy osób zgłosiło się do pomocy przy egzaminach”    –    TUTAJ

 

 

Źródło: www./wiadomosci.onet.pl

 Zostaw odpowiedź