Foto: Tomasz Pietrzyk /Agencja Wyborcza.pl[www.edziecko.pl]

 

 

Dla ponad 502,8 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych z 12,6 tys. szkół w kraju dzisiaj (23 maja) – egzaminem z języka polskiego – rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. Do egzaminu przystąpi także ok. 14,4 tys. uczniów będących obywatelami Ukrainy.

 

Jutro – 24 maja, uczniowie będą pisali egzamin z matematyki, zaś w czwartek zasiądą do egzaminu z języka obcego nowożytnego. Aż 97,8 proc. – zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpi 1,9 proc. uczniów.. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,3 proc. ósmoklasistów.

 

Spośród obywateli Ukrainy największa grupa – 73,0 proc. – zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język rosyjski. Do egzaminu z tego języka przystąpi 25,9 proc. uczniów obywateli Ukrainy. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i włoskiego) przystąpi łącznie 1,1 proc. spośród wszystkich zgłoszonych uczniów obywateli Ukrainy.

 

 

 

Informacja została opracowana w oparciu tekst „We wtorek rozpoczyna się trzydniowy egzamin ósmoklasisty”, zamieszczony w „Serwisie Samorządowym PAP”. [WK]Zostaw odpowiedź