Portal <ePiotrków.pl> zamieścił wczoraj informację zatytułowaną „Zagraniczni goście poprowadzili zajęcia w ZSP nr 2. Jako że opowiada ona o wydarzeniu, jakie miało miejsce w naszej zaprzyjaźnionej PIOMIE – przytaczamy ją w całości:

 

Nauczyciele z Półwyspu Iberyjskiego gościli w piątek w piotrkowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 2. Portugalka Ana Castro oraz pochodzący z Katalonii Simó Bennasar przygotowali dwuczęściową prezentację, pierwsza część była tradycyjna, natomiast druga skupiała się na interakcji z uczniami poprzez zastosowanie aplikacji na telefony komórkowe.

 

Foto:www.epiotrkow.pl

 

 

W trakcie pokazu, młodzież została zapoznana z najważniejszymi aspektami społeczno-kulturowymi Portugalii, natomiast w części interaktywnej uczniowie mieli okazje poznać swoich przyszłych znajomych. Zajęcia spotkały się z aprobatą zarówno młodzieży jak i polskich nauczycieli. – Celem tego projektu jest poprawa jakości uczenia, nauczania jak i współpracy między krajami, które biorą w nim udział. Chcemy wymieniać się między sobą doświadczeniami odnośnie nauczania oraz tworzyć wspólnie scenariusze lekcji, tak by były one jeszcze ciekawsze.

 

Foto:www.epiotrkow.pl

Ana Castro

 

W naszej szkole uczymy tradycyjnie, jednak myślę że zastosowanie telefonów w taki sposób jak to miało miejsce dzisiaj, w ramach krótkiej przerwy na zajęciach może pomóc w nauczaniu języka obcego mówi (nauczycielka j. angielskiego) Anna Fijałkowska. Zajęcia były bardzo fascynujące, bardzo podobało mi się to, że były prowadzone w innym języku. Fajnie też, że do nauki mogliśmy używać naszych telefonówdodaje jedna z uczennic.

 

Foto:www.epiotrkow.pl

Simó Bennasar

 

Goście spytani o różnicę jakie występują między zajęciami tutaj, a tymi w ich codziennym miejscu pracy zgodnie stwierdzili, że znacznie więcej korzystają z dóbr technologii. Natomiast znacznie mniej korzystają z książek w tradycyjnej formie.

 

 

Uczniowie piotrkowskiej placówki będą mogli wyjechać do obu krajów już w czerwcu w ramach programu Erasmus.

 

 

Źródło: www.epiotrkow.plZostaw odpowiedź