Pierwsze na terenie łódzkich szkół plansze do gry w minigolfa powstały na terenie Szkoły Podstawowej nr 152 im. Elizy Orzeszkowej. To nowa, oryginalna propozycja urozmaicenia zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.

 

 09.09.2014 LODZ , ULICA PULKU STRZELCOW KANIOWSKICH 52/ 54 S.P. 152 OTWARCIE PIERWSZEGO PRZYSZKOLNEGO MINIGOLFA NZ. AGNIESZKA NOWAK FOTO RADOSLAW JOZWIAK / UML

                Foto:www.uml.lodz.pl

 

W otwarciu pola do gry w minigolfa wzięła udział wiceprezydent Łodzi Agnieszka Nowak, która wspólnie z uczniami próbowała trafić kauczukową piłeczką do dołka na zielonej planszy. Golf staje się coraz bardziej popularną dyscypliną w naszym kraju, przybywa pól golfowych, a sam sport ćwiczy koncentrację, precyzję, no i jest świetnym relaksem na świeżym powietrzu.

 

Źródło: www.uml.lodz.pl

 


O nowej możliwości organizowania lekcji wychowania fizycznego w tej szkole bogato ilustrowaną informację zamieścił także łódzki dodatek „Gazety Wyborczej”. Oto jej fragment:

 

Przygodę z grą w minigolfa SP nr 152 zaczęła przed kilkoma laty. – Uczestniczyłem w kursie dla nauczycieli WF-u. Spodobało mi się i od tego czasu sam również zacząłem trenować tę dyscyplinę – opowiada wuefista Marcin Grzelak. W szkole zorganizowano wówczas treningi minigolfa jako zajęcia pozalekcyjne. […] – Ta idea krążyła nad nami co najmniej od dwóch lat. W grudniu roku wreszcie podjęliśmy decyzję, że chcemy mieć takie boisko – mówi dyrektorka Dorota Kłodzińska. Pieniądze udało się zdobyć z budżetu rady osiedla Stare Polesie.

 

Całość publikacji „WF po łódzku – pierwsze szkolne pole do minigolfa” TUTAJ

 

Źródło: www.lodz.gazeta.pl/lodz/

 

Więcej zdjęć na portalu Łódź naszemiasto.pl

 

 Zostaw odpowiedź