1

 

W środę, 16 marca,  w auli niebieskiej Wydziału Prawa i Administracji UŁ odbyło się uroczyste podsumowanie czterech wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych: z j. polskiego, j. angielskiego, j. niemieckiego i z matematyki. Dyplomy i nagrody odebrało 42 uczniów. Prawie stu kolejnych uzyskało tytuł finalisty. W sumie we wszystkich wojewódzkich konkursach przedmiotowych rywalizowało w tym roku szkolnym 9484 uczniów. Oto fragment informacji, jaką o tym wydarzeniu zamieszczono na stronie Łódzkiego Kuratorium Oświaty:

 

 

2_396

Łódzki Kurator Oświaty dr Jan Kamiński wręcza dyplomy najlepszym

 

Z niecierpliwością czekałem na ten dzień. To zaszczyt i radość mieć przed sobą aż tylu wspaniałych młodych ludzi, traktujących naukę jak przygodę, a nie przykry obowiązek – powitał uczniów gospodarz uroczystości kurator oświaty Jan Kamiński.

 

Krzysztof Jurek, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, podziękował nauczycielom, którzy tak wspaniale przygotowali uczniów, oraz kuratorowi za zorganizowanie konkursów.[…]

 

4_380

Prorektor UŁ prof. dr hab Jarosław Płuciennik gratuluje laureatom

 

Wiele ciepłych słów uczniowie usłyszeli również od Danuty Zakrzewskiej, dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, Janusza Moosa, dyrektora Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, oraz Jarosława Płuciennika, prorektora Uniwersytetu Łódzkiego.

 

Laureaci konkursów dostali encyklopedie, atlasy i albumy, a ich nauczyciele listy gratulacyjne. Są jeszcze inne nagrody: laureaci zwolnieni są z części kwietniowego sprawdzianu szóstoklasisty i mają zapewnione miejsca w wybranych przez siebie gimnazjach.[…]

 

 

Źródło: www.kuratorium.lodz.plZostaw odpowiedź