W miniony poniedziałek, 25 maja, w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego podsumowano wyniki sześciu konkursów dla uczniów i dwóch konkursów dla nauczycieli, zorganizowanych przez Pracownię Edukacji Zawodowej, działającej w tej placówce. Laureatom gratulacje złożyli m. in. wicekurator Konrad Czyżyński, dyrektor ŁCDNiKP Janusz Moos oraz fundatorzy nagród.

 

 

0

 

 

1

 

W konkursie „Szkolna liga elektryki” uczestniczyło 330 uczniów z 7 szkół. Do finału zakwalifikowało się 27 osób. Miejsce pierwsze zajął Piotr Krakowiak z Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi.

 


Konkurs na „Najlepszą pracę modelowo-konstrukcyjną” rozegrany został w dwóch kategoriach: dla uczniów klas I-II „Pierwsze kroki” i dla uczniów klas III-IV „Profesjonaliści”. W kategorii pierwszej komisja najwyżej oceniła pracę Krzysztofa Pepy i Łukasza Urbańskiego z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Łodzi (drukarka 3D), w kategorii uczniów starszych pierwsze miejsce zajął Jakub Kaźmierczak z ZSP nr 10 (uczeń wykonał latające skrzydło DELTA).

 

 

3 Jakub Kaźmierczak

 

 

W „Szkolnej lidze mechatroniki” zwyciężył Piotr Krakowiak, a w konkursie „Twórczości Technicznej Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych” miejsce pierwsze zajęła praca Katarzyny Kasprzykowskiej z ZSP nr 1 w Sieradzu na temat niwelacji w złych warunkach oświetleniowych. Konkurs wynalazczy wygrał Rafał Klimczak z ZSTI w Łodzi, a największa wiedzą z zakresu mechatroniki popisali się Jakub Ryzga i Łukasz Urbański z tej samej szkoły.

 

 

Podczas uroczystości podsumowano także konkursy dla szkół i nauczycieli. Tytuł „Lidera wdrażania edukacji normalizacyjnej w szkołach ponadgimnazjalnych” przyznano ZSP nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim. W konkursie na „Najlepszy scenariusz zajęć prowadzonych metoda projektów” najwyżej oceniono pracę Krzysztofa Suligi z ŁCDNiKP w Łodzi.
Podczas uroczystości zostały zaprezentowane wybrane prace konkursowe. Młodzi konstruktorzy opowiadali o swoim pomyśle i trudnościach jakie napotkali podczas realizacji projektu. Oto minifotoreportaż z tych prezentacji:

 

 

4

 

 

5

 

 

 

6

Źródło: www.kuratorium.lodz.pl
Opracował: Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź