1 września wznawiamy akcję protestacyjną i wchodzimy w spór z rządem – poinformował dziś prezes ZNP Sławomir Broniarz na konferencji prasowej w Warszawie. – Daliśmy rządowi czas na spełnienie naszych postulatów do 24 sierpnia. Tymczasem ani pani premier, ani pani minister edukacji nie podjęły rozmów dotyczących żądań ZNP – mówił.

 

Protest ZNP

Foto:www.znp.edu.pl

 

Dlatego 25 sierpnia br. Prezydium Zarządu Głównego ZNP podjęło uchwałę o wznowieniu ogólnopolskiej akcji protestacyjnej w szkołach i placówkach oświatowo-wychowawczych.

 

W ramach akcji protestacyjnej z dniem 1 września 2015 r. ZNP wchodzi w spór z rządem RP. Jest to konsekwencja niespełnienia do 24 sierpnia postulatów ZNP – wyjaśniał szef Związku. Dodał, że ZNP wzywa rząd do podjęcia merytorycznych rozmów. – Ich brak upoważni Prezydium ZG ZNP do uruchomienia po 21 września 2015 r. procedur określonych w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych – mówił Sławomir Broniarz.

 

26 sierpnia Związek wystosował list w tej sprawie do premier Ewy Kopacz.Pani premier deklaruje w wywiadach chęć rozmowy i dialogu. Na bilbordach widać, jak Ewa Kopacz rozmawia z ludźmi. Ale tylko na zdjęciach. My tego nie odczuwamy. Czekamy na rozpoczęcie rozmów – dodawał prezes ZNP. – Chcemy również przedstawiać nasze postulaty i dyskutować o oświacie z lokalnymi politykami, samorządowcami i rodzicami. Ruszamy z naszą kampanią informacyjną i akcją protestacyjną już od 1 września – wyjaśniał prezes Sławomir Broniarz.

 

List do premier Ewy Kopacz

 

Pani Ewa Kopacz
Prezes Rady Ministrów

 

25 sierpnia br. Prezydium Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego podjęło uchwałę o wznowieniu ogólnopolskiej akcji protestacyjnej w szkołach i placówkach oświatowo-wychowawczych.

 

W ramach akcji protestacyjnej z dniem 1 września 2015 r. ZNP wchodzi w spór z rządem RP.

 

Wznowienie akcji protestacyjnej jest konsekwencją niespełnienia do 24 sierpnia 2015 r. przez Ministra Edukacji Narodowej postulatów ZNP przedstawionych podczas manifestacji w Warszawie 18 kwietnia br., a także wyrażonych w uchwale Prezydium ZG ZNP z 15 czerwca br. Wobec powyższego, Prezydium ZG ZNP wzywa rząd do podjęcia merytorycznych rozmów w sprawach istotnych dla środowiska oświaty. Ich brak upoważni Prezydium ZG Związku Nauczycielstwa Polskiego do uruchomienia po 21 września 2015 r. procedur określonych w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

 

 

POSTULATY I ŻĄDANIA ZNP WOBEC RZĄDU
[…]

 

Cały tekst informacji przekazanej na dzisiejszej konferencji prasowej przez Prezesa ZNP – TUTAJ

 

 

Uchwała Nr10/2015 Prezydium Zarządu Głównego ZNP z dnia 25 sierpnia 2015 r.

 

Źródło: www.znp.edu.plZostaw odpowiedź