Dzisiaj w Hali Expo zostały otwarte XXI Łódzkie Targi Edukacyjne. Podobnie jak w roku ubiegłym swe stoiska promujące ofertę edukacyjną przygotowały łódzkie publiczne i niepubliczne licea, zespoły szkół ponadgimnazjalnych, czyli głównie szkoły zawodowe oraz miejscowe i, niejednokrotnie z odległych miast, szkoły wyższe. [Zobacz –  Katalog wystawców (w układzie alfabetycznym)]. Promują się tam także instytucje wspierające system edukacyjny.

 

 

Zaskoczeniem dla wielu przybyłych na uroczystość otwarcia targów był fakt, że gości – w roli prezesa MTŁ – witał… Krzysztof Maciaszczyk –  znany dotąd jako prezes Spółki Arena Kultury i Sportu, a nie wieloletnia prezes Spółki MTŁ, obecna na uroczystości, jak się okazało –  już była prezes MTŁ –  Katarzyna Drobińska.

 

Spuścimy miłosiernie zasłonę milczenia nad formą przemówienia powitalnego pana Maciaszczyka i zatrzymamy się chwilę przy tym, kogo w swym wystąpieniu nie mógł on powitać, bo tego kogoś nie było. Otóż nie było Wojewody  Łódzkiego, nie było Marszałka Województwa, ale przede wszystkim nie było Łódzkiego Kuratora Oświaty! I nie było też nikogo z władz Społecznej Akademii Nauk, którą we wszystkich materiałach targowych przedstawiano, jako uczelnię partnerską…

 

 

W związku z takimi absencjami regionalnych vipów – najważniejszym w gronie przecinających symboliczną wstęgę otwarcia targów był Pierwszy Wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

 

 

Poniżej prezentujemy serię zdjęć, ilustrujących kolejne etapy: od wejścia do Hali Expo, jakie musieli pokonać zwiedzający, aby dotrzeć do stoisk targowych:

 

 

Przy kasach

 

 

 

Schody na pozom głównej hali targów

 

 

W holu przed wejściem na halę wystawienniczą:

 

 

 

Wędrówki i rozmowy…

 

 

 

 

UWAGA:

W dniu jutrzejszym zamieścimy informację o wybranych imprezach towarzyszących, które zwizytowaliśmy pierwszego i drugiego dnia targów.

 

 

 

Tekst i zdjęcia

Włodzisław Kuzitowicz

 

 

Zobacz także:

 

TV TOYA  –  Łódzkie Targi Edukacyjne   –   TUTAJ

 

Radio Łódź –  Ponad 100 wystawców prezentuje swoją ofertę podczas Łódzkich Targów Edukacyjnych  –  TUTAJ

 

Dziennik Łódzki –  Łódzkie Targi Edukacyjne w Hali Expo potrwają do piątku  –  TUTAJZostaw odpowiedź