Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

 

W dniach 25-26 września na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odbyła się tegoroczna edycja Łódzkiego Salonu Maturzystów, tradycyjnie organizowana z inicjatywy redakcji Tygodnika „Perspektywy”.

 

Oto fragmenty informacji ze strony organizatora:

 

Bądźcie odważni, uwierzcie w siebie! To Wasz czas na śmiałe decyzje; warto pamiętać, że teraz wy jesteście najważniejsi – dla siebie i dla tego akademickiego miasta – powiedział maturzystom 2019 dr Kazimierz Bilanow, dyrektor Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która wspólnie z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Łodzi i z tegorocznym gospodarzem wydarzenia – Politechniką Łódzką – przygotowała tegoroczny Salon w Łodzi.

 

Foto : www.salonmaturzystow.pl”

 

 

[…] … uczniowie z województwa łódzkiego odbyli blisko 50 spotkań na temat matury, kariery, przyszłego zawodu. Eksperckie porady i informacje o majowych egzaminach przygotowali pracownicy Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Największe zainteresowanie odnotowali prelegenci prezentujący maturę z języka polskiego, matematyki, języków obcych. Spotkania z doradcami zawodowymi, psychologami oraz z przedstawicielami i studentami uczelni łódzkich – ale także wrocławskich, poznańskich, warszawskich – stały się dla wielu tysięcy gości Salonu podstawą do tworzenia strategii maturalnej na najbliższe miesiące.

 

Mam nadzieję, że pobyt na Politechnice pozwoli wam na poznanie naszej uczelni z różnych punktów widzenia. Spotkacie tu nie tylko osoby odpowiedzialne za system rekrutacji, ale także studentów pracujących z sukcesem w licznych kołach naukowych uczelni– zachęcał uczestników inauguracji prof. Grzegorz Bąk, prorektor Politechniki Łódzkiej, gospodarz Salonu. […]

 

 

Cała informacja „Łódzki Salon Maturzystów”    –    TUTAJ

 

Źródło: www.salonmaturzystow.pl

 

 

Informację o tym samym wydarzeniu – z punktu widzenia ŁKO – zamieszczono także na kuratoryjnej stronie internetowej.Oto jej fragmenty:

 

 

Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

 

[…] Pierwszych gości Salonu powitał m.in. kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski. – Wyniki, które osiągniecie na egzaminach, będą efektem wieloletniej pracy waszej i waszych nauczycieli. Jestem pewny, że będziecie świetnie przygotowani nie tylko do matury, ale również do dorosłego życia – powiedział kurator.

 

Dyrektor OKE Danuta Zakrzewska w telegraficznym skrócie przedstawiła najważniejsze informacje o maturalnych egzaminach, a Kazimierz Bilanów z Fundacji Perspektywy apelował do maturzystów, by swoją edukacyjną przyszłość wiązali z Łodzią, której uczelnie oferują bardzo szeroką ofertę kształcenia.

 

Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

 

W uroczystości otwierającej Salon wzięli udział również prorektorzy Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego – profesorowie Grzegorz Bąk i Tomasz Cieślak. Wszyscy życzyli maturzystom trafnych wyborów kierunków dalszej nauki i dostania się do wymarzonych szkół wyższych.

 

 

Cały komunikat „Łódzki Salon Maturzystów”    –    TUTAJ

 

Źródło: www.kuratorium.lodz.pl

 

UWAGA: pogrubienia fragmentów cytowanych z obu źródeł tekstów – redakcja OEZostaw odpowiedź