Foto www.kuratorium.lodz.pl

 

W dniu 26 marca, w siedzibie organizatora – Szkoły Podstawowej nr 175 im. Henryka Ryla Łodzi, odbył się Wielki Finał IX Przeglądu Teatrów Szkolnych „Wszystko Gra. Dzień później na stronie Łódzkiego Kuratorium Oświaty zamieszczono, wzbogaconą galerią zdjęć, informację o tym wydarzeniu. Oto jej fragmenty:

 

Największe uznanie jurorów zyskały spektakle przygotowane przez uczniów z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie oraz Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi. Nagrody małym aktorom wręczyła wicekurator oświaty Elżbieta Ratyńska. […]

 

Gości gali, laureatów konkursu i wszystkich jego uczestników powitała dyrektor SP nr 175 Beata Ciupińska. Pani dyrektor przypomniała, że przegląd jest jednym z głównych wydarzeń związanych ze świętem patrona szkoły, Henryka Ryla (założyciela i wieloletniego dyrektora łódzkiego Teatru Lalek Arlekin), oraz uhonorowaniem pracy wszystkich teatrów szkolnych.

 

Teatr wpływa na rozwój emocjonalny, poznawczy i edukacyjny uczniów. Zabawa w teatr daje poczucie spełnienia, kształtuje charakter i osobowość – powiedziała wicekurator oświaty Elżbieta Ratyńska. Nawiązując do słów jednego z dramatopisarzy, że świat jest teatrem, a aktorami ludzie, którzy w nim grają, pani kurator poprosiła uczniów, by potrafili być również reżyserami, kierującymi własnym życiem i spełniającymi swoje marzenia.

 

Jurorzy podkreślili, że tegoroczna edycja przeglądu stała na bardzo wysokim poziomie. Konkursowe prezentacje ocenili w dwóch kategoriach wiekowych.

 

 

Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

W kategorii klas I-III triumfowały dzieci z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie, a w kategorii klas IV-VII – uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę Złote Klakiery.

 

Srebrne Klakiery przypadły teatrom z SP w Ujeździe i SP w Chotyni.

 

Brązowe Klakiery wręczono młodym aktorom ze szkół podstawowych nr  2 i nr 111 w Łodzi.

 

 

Jurorzy przyznali również nagrody za wybitne kreacje aktorskie. Otrzymali je:

 

Marcelina Kowalczyk z SP nr 2 w Zduńskiej Woli,

Tymon Jagielski z Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie,

Zuzanna Michniewska z SP nr 111 w Łodzi,

Julia Przednówek i Maria Rosiak z SP nr 205 w Łodzi,

Zofia Puszkiel z SP w Chotyni.

 

 

[..] Dodatkową nagrodą dla uczestników był spektakl pt. „Buzi, buzi” w wykonaniu Szkolnego Dwujęzycznego Teatru „Maska” działającego w SP nr 175 już 18 lat.

 

 

Źródło: www.kuratorium.lodz.pl

 

 

UWAGA: Podkreślenia i pogrubienia fragmentów tekstu – redakcja OE.Zostaw odpowiedź