2

 

W miniony wtorek i środę, jak co roku we wrześniu, tłumy uczniów klas maturalnych (a nie maturzystów, jak ich nazywają twórcy tego wydarzenia i dziennikarze) z Łodzi i pozostałych miejscowości województwa łódzkiego zjawiły się na X Łódz- kim Salonie Maturzystów Perspektywy 2016, który w tym roku odbył się w obiektach Uniwersytetu Medycznego       w Łodzi.

 

1

 

Oto informacją, jaką o tym wydarzeniu zamieszczono na stronie ŁKO:

 

10. jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Salonu Maturzystów rozpoczęła się we wtorek w Łodzi. W otwarciu targów uczestniczył kurator Grzegorz Wierzchowski.[…]

 

Podczas dwóch dni targowych uczniowie mają okazję zapoznać się z pełną ofertą uczelni, a od specjalistów z Okrę- gowej Komisji Egzaminacyjnej dowiedzieć się jakie przedmioty wybrać i jak napisać maturę, by zwiększyć swoje szanse na dostanie się na wymarzony kierunek.

 

Wybór studiów to moment, który kształtuje całe wasze przyszłe życie. Jakie będziecie mieli zasoby intelektualne, pracę, znajomych, czas wolny – mówił do tegorocznych maturzystów Radzisław Kordek, rektor Uniwersytetu Medycznego, który w tym roku gości Salon Maturzystów w Łodzi. – Niech to będzie moment, w którym wasze życie zmieni się na lepsze – życzył rektor przyszłym studentom.

 

3

 

W otwarciu imprezy uczestniczyli także: kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski [przecina wstęgę], dyrektor OKE Danuta Zakrzewska, wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela oraz prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Waldemar Siwiński.

 

4

 

Jak podają organizatorzy: według licznika zamontowanego przy wejściu do Centrum Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi pierwszego dnia Łódzki Salonu Maturzystów odwiedziło 3 000 uczniów z liceów i techników z całego województwa łódzkiego.[…]

 

 

Cały komunikat  –  TUTAJ

 

 

Źródło: tekst i zdjęcia – www.kuratorium.lodz.pl

 

 

Więcej o Łódzkim  Salonie Maturzystów  –  na portalu PERSPEKTYWY

 

 Zostaw odpowiedź