pikieta

Foto:www.facebook.com/NIEdlachaosuwszkole

 

Dziś wieczorem przed Pałacem Prezydenckim odbyła się pikieta przeciw reformie edukacji. Zorganizowali ją wspólnie: ZNP, Koalicja „NIE dla chaosu w szkole” i ruch „Rodzice przeciwko reformie edukacji.” Oto fragment petycji, jaką przekazali Prezydentowi, wraz z ponad 250 tysiącami podpisów zebranych w obronie obecnego ustroju szkolnego i gimnazjów, zapakowanych w 15 świątecznych pudełek:

 

W imieniu Związku Nauczycielstwa Polskiego, prosimy o skorzystanie z przysługującego Panu uprawnienia wynikającego z art. 122 ust. 5 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej w odniesieniu do ustawy Prawo oświatowe i ustawy Przepisy wprowadzające Prawo oświatowe, ewentualnie o skorzystanie z art. 60 pkt 2 ustawy z 14 marca 2003 roku o referendum ogólnokrajowym i zarządzenie referendum ogólnokrajowego w sprawie reformy systemu edukacji w Polsce” – głosi petycja ZNP.

 

Oczekujemy wstrzymania niekorzystnych zmian w systemie oświaty i niepodpisywania ustaw wprowadzających reformę systemu edukacji, ewentualnie domagamy się oddania głosu obywatelkom i obywatelom Polski, którzy w referendum mogliby wypowiedzieć się w sprawie projektowanej reformy, mającej szczególne znaczenie dla państwa” – napisał ZNP. [Źródło: www.fakty.interia.pl]

 

Jak poinformował ten sam portal – „Pikietujący przeciwnicy reformy oświaty spotkali się z prezydentem”. Oto jeszcze jeden fragment:

 

Nadzieja umiera ostatnia, prezydent wysłuchał naszych racji; powiedział, że decyzja jeszcze nie zapadła – powiedziała po spotkaniu w Kancelarii Prezydenta Iwona Babicz z ruchu „Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji”.

 

Obecny na tym spotkaniu przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz zaapelował do prezydenta o odwagę, a zgromadzeni przed pałacem krzyczeli: „Nie podpisuj!” i „Odwagi!”. [Źródło: www.fakty.interia.pl]

 

 

15542206_145405705945625_8191696473741943766_n

 

Bogusław Olejniczak – dyrektor PG nr 1 w Łodzi na pikiecie przed Pałacem Prezydenckim: „Dzisiaj mówiłem do zgromadzonych a prosiłem Pana Prezydenta – nie podpisuj” [www.facebook.com/]

 

 

Z kolei na portalu ONET.PL można przeczytać: już w tytule „Jeśli nie będzie weta prezydenta, pozostanie nam masowy strajk”. Oto fragment tej informacji:

 

Jest to po prostu źle przygotowana ustawa. Teraz pozostaje już tylko szansa, że nie podpisze jej prezydent – tak reformę edukacji w rozmowie z Onetem komentuje Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. – Jeśli prezydent nie zawetuje tej beznadziejnej reformy, pozostanie tylko jedno rozwiązanie – masowy strajk nauczycieli – przewiduje z kolei protestująca przed Pałacem Prezydenckim działaczka Partii Razem. – Kolejna reforma edukacji doprowadzi do jeszcze większego chaosu – twierdzi inny uczestnik dzisiejszej demonstracji Związku Nauczycielstwa Polskiego. [Źródło: wiadomosci.onet.pl]

 

 

Na oficjalnej stronie ZNP zamieszczono taką informację:

 

Wniosek ZNP do Prezydenta RP

O zawetowanie ustaw wprowadzających reformę edukacji lub o zarządzenie referendum ogólnokrajowego w sprawie reformy systemu edukacji.

 

Wnosimy o przekazanie ustawy Prawo oświatowe i ustawy Przepisy wprowadzające Prawo oświatowe Sejmowi do ponownego rozpatrzenia lub o zarządzenie referendum ogólnokrajowego w sprawie reformy systemu edukacji w Polsce, jako że jest to kwestia nie tylko o szczególnym, ale najważniejszym znaczeniu dla Państwa i jego Obywateli!

 

Źródło: www.znp.edu.plZostaw odpowiedź