Źródło: www.youtube.com

 

Superbelfrzy, grupa niezwykle aktywnych nauczycieli i nauczycielek od ponad dwóch lat funkcjonuje w sieci, od grupy na Facebooku po blog, prowadzony społecznościowo przez wielu autorów. Na blogu można poznać część działań, opinii i przykłady dobrych praktyk edukacyjnych stosowanych przez Superbelfrów w takich obszarach jak realizacja projektów szkolnych, wykorzystanie gier w edukacji, narzędzia techniczne, wolne i otwarte oprogramowanie, e-learning.

 

Od niedawna Supebelfrzy organizują również webinaria, cykliczne szkolenia online poświęcone takim zagadnieniom jak odwrócona klasa, tworzenie stron internetowych, narzędzia TIK. Nagrania można obejrzeć w serwisie YouTube, a informacji o kolejnych należy szukać na stronie i profilu na Facebooku. […]

 

 

Źródło:  www.otwartezasoby.pl

 

 

 

Postanowiliśmy dziś promować pierwszy z tej nowej serii – z 9 marca 2022 r. –  którego problematyka wydała się nam niezwykle ważna i ponadczasowa: Krytyczne podejście do źródeł podstawą pracy każdego pedagoga”. Oto jak został on zaprezentowany na stronie You Tube:

 

 

“Superbelfrzy nocą” powracają.

 

Serdecznie zapraszamy na pierwszy z cyklu webinarów “SuperBelfrzy Nocą – Akademia Młodego SuperBelfra”.

 

W co wierzyć? W co nie wierzyć? Gdzie i w jaki sposób weryfikować informacje? Jak przygotować uczniów do uważności w cyberprzestrzeni? Czym jest fake news? Czym jest farma trolli? W jaki sposób sztuczna inteligencja oraz nowoczesne technologie służą do tworzenia oraz rozpoznawania fałszywych treści?

 

O tym i o innych rzeczach związanych z rozpoznawaniem i weryfikowaniem informacji dowiecie się z naszego webinaru: “Krytyczne podejście do źródeł podstawą pracy każdego pedagoga”

 

 Opowiedzą Wam o tym: Iwona Cugier i Beata Chodacka,[…]

 

Kliknij i zasubskrybuj nasz kanał: https://bit.ly/superbelfrzynoca

 

Webinar jest adresowany do wszystkich nauczycieli oraz studentów studiów pedagogicznych, chcących poszerzać swoją wiedzę i umiejętności w oparciu o doświadczenie i praktykę innych pedagogów.

 

 O prowadzących:

 

Beata Chodacka – Nauczycielka informatyki w V LO i SP 33 w Krakowie. Współtwórczyni zbioru zadań z informatyki exeBOOK. Współtwórczyni i współorganizatorka projektu „Klasa z ECDL”. Koordynator Merytoryczny w Centrum Mistrzostwa Informatycznego przy AGH. Przewodnicząca Sekcji Informatyki Szkolnej przy PTI, Ambasadorka Genially i Wakelet. Członek grupy SuperBelfrzy RP.

 

Iwona Cugier – Członek grupy Superbelfrzy RP, pasjonatka nowoczesnych technologii i jej wykorzystania w nauczaniu i uczeniu się. Na Liście Honorowej Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych za działalność na rzecz rozwoju umiejętności cyfrowych w Polsce. Nauczycielka informatyki, trenerka, blogerka – autorka scenariuszy dot. programowania, kształcenia kompetencji cyfrowych, nauki zdalnej. […]

 

 

Oto plik na Yoy Tube z nagraniem tego webinarium:

 

 

 

 

Krytyczne podejście do źródeł podstawą pracy każdego pedagoga – TUTAJ

 

 



Zostaw odpowiedź