Foto: Stefan Brajter [www.uml.lodz.pl]

 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka wiceprezydent Miasta Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Marcin Gołaszewski złożyli pod pomnikiem kwiaty oraz zapalili znicze.

 

Więcej w informacji „Pamięć pękniętego serca”, zamieszczonej wczoraj na stronie UMŁ – TUTAJ

 

 

Źródło: www.uml.lodz.pl

 

 

Od 31 lat, około 1 czerwca, pod Pomnikiem Martyrologii Dzieci, popularnie nazywanym „Pomnikiem Pękniętego Serca” w łódzkim Parku Szarych Szeregów (do 1990 roku pod nazwą Park „Promienistych”) odbywały się uroczystości honorowania przez dziecięco-młodzieżową kapitułę, powoływaną przez Stowarzyszenie „Komitet Dziecka”, osób dorosłych, zasłużonych w działalności na rzecz dzieci.

 

Z ostatniej takiej uroczystości zamieściliśmy relację 31maja ub. roku – TUTAJ

 

 

Nic nie udało się nam ustalić, czy w tym roku taka Kapituła pracowała, czy do „Komitetu Dziecka” wpływały wnioski o nadanie tego medalu i czy podjęto w tej sprawie decyzję. Na oficjalnej stronie Stowarzyszenia brak jest na ten temat informacji – zobacz TUTAJ

 

 

Brak jest także informacji, czy Szkoła Podstawowa nr 81 im. Bohaterskich Dzieci Łodzi, sąsiadująca z pomnikiem, która zazwyczaj była gospodarzem tych uroczystości, choć wirtualnie, zaznaczyła pamięć o tej tradycji.

 

 

 

               UWAGA!

(zamieszczono 2 czerwca, godz. 14:30)

 

Przed godziną na profilu Fb Pani Dyrektor Bożeny Będzińskiej-Wosik znaleźliśmy tę, ilustrowaną, informację:

 

 

 

W tym roku, 1 czerwca, w Międzynarodowym Dniu Dziecka, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 81 im. Bohaterskich Dzieci Łodzi uczcili pamięć swoich rówieśników – więźniów hitlerowskiego obozu koncentracyjnego przy ul. Przemysłowej w Łodzi. Kameralnie, spontanicznie i z wielkim sercem. PAMIĘTAMY!

 

 

Źródło:www.facebook.com/bozena.bedzinskawosik?

 Zostaw odpowiedź