Zakończył się już, po dwu dniach swych prac, II Kongres „Edukacja i Rozwój”. Zgodnie ze złożoną wczoraj deklaracją – obszerniejsza relacja z niektórych jego wydarzeń zostanie zamieszczona jutro. Dziś, ze względu na to, że jutro nie mógłbym informować o obecności bądź nieobecności przedstawicieli kierownictwa MEN, kandydujących w tych wyborach do Sejmu,(cisza wyborcza) już dzisiaj będzie na ten temat słów kilka.

 

1

 

Tak prezentowała się wczoraj główna sala Kongresu podczas wystąpienia dra Jürgena Hogeforstera – przewodniczącego Parlamentu Hanzeatyckiego, które zostało zatytułowane „Gotowi na przyszłość. Strategia rozwoju edukacji w oparciu o współpracę edukacji, biznesu i samorządów rekomendacje dla Polski”.

 

 

 

3 Andrzej Pery

 

Zaplanowane w programie na początek drugiego dnia Kongresu wystąpienie minister Joanny Kluzik – Rostkowskiej, zatytułowane: „Zmiany w prawie i priorytety rozwojowenie odbyło się, gdyż pani minister (startuje do Sejmu z trzeciego miejsca na liście PO w okręgu 19 – województwo mazowieckie)  na Kongres nie przybyła. W tym czasie uczestnicy mogli wysłuchać prelekcji znanego z łamów miesięcznika „Dyrektor Szkoły” Andrzeja Pery.

 

 

 

4 Magdalena Wanduła-Szumera

 

Również nie pojawił się na Kongresie Tadeusz Sławeckiaktualnie sekretarz stanu w MEN (kandydat do parlamentu startujący z listy komitetu wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe w okręgu wyborczym Chełm – okręg numer 7), który w programie drugiego dnia XVII Krajowej Konferencji Dyrektorów Szkół i Przedszkoli – ścieżka „Strategie rozwoju Szkolnictwa zawodowego, miał wystąpić na temat „Reforma szkolnictwa Zawodowego – 3 lata praktyki. Jakie efekty przyniósł Rok Szkolnictwa Zawodowego”. Zamiast niego przed uczestnikami Kongresu stanęła Magdalena Wantoła-Szumera – urzędniczka Departamentu Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (?*), a nie jego dyrektor Ewa Konikowska-Kruk, ani nawet zastępca dyrektora – Jacek Falkowski.

 

 

Tyle gorących, o politycznym kontekście, informacji z Kongresu. Więcej – jutro.

 

 

*Brak możliwości potwierdzenia jej zatrudnienia w tym departamencie w ogólnie dostępnych źródłach MEN.

 

 

Tekst i zdjęcia: Włodzisław KuzitowiczZostaw odpowiedź