Foto: EAST NEWS [http://www.se.pl/wiadomosci/polska/]

 

Dzisiaj rozpoczął się, przedostatni już, egzamin gimnazjalny. Przystąpiło do niego ponad. 340 tys. uczniów trzecich klas gimnazjów w całej Polsce. Testy, nad którymi zasiedli dzisiaj zdający, sprawdzały ich wiedzę humanistyczną. Jutro uczniowie będą odpowiadali na pytania z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w piątek –  rozwiązywali test z języka obcego. Największa grupa uczniów (85,5 proc.) wybrała język angielski na poziomie podstawowym, a 81 proc. z  nich przystąpi także do egzaminu na poziomie rozszerzonym.

 

Media poinformowały, że doszło dziś do incydentu „przecieku”: na Twitterze pojawiła się informacja o zarysie tematu tekstu własnego. Potwierdził ten fakt dyrektor CKE Marcin Smolik, który powiedział także, iż kiedy tylko zostanie ustalone w której szkole do tego doszło, jej uczniowie będą musieli zdawać ten egzamin powtórnie. Oto fragmenty informacji o tym wydarzeniu, zamieszczone na portalu Niezależna.pl:

 

 

[…] Na 20 minut przed egzaminem z języka polskiego na Twitterze jakaś uczennica opublikowała informacje o zarysie tematu z języka polskiego – powiedział dziś dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. Zaznaczył, że nie było przecieku treści całego arkusza egzaminacyjnego.

 

Zgłosiliśmy to na policję. Jeżeli policji uda się ustalić, kto to zrobił, w jakiej szkole do tego doszło – bo to musiał zrobić dyrektor szkoły, nauczyciel – to w tej zostanie unieważniony egzamin dla wszystkich zdających – powiedział dyrektor CKE. Podkreślił, że konsekwencja poniesie też dyrektor szkoły i nauczyciel.[…]

 

 

Cały artykuł „Wyciek z egzaminu gimnazjalnego! Zarys tematu z języka polskiego na Twitterze”   –   TUTAJ

 

 

 

Źródło: www. niezalezna.pl

 

 

O egzaminie także:

 

> w „Dzienniku Łódzkim”  –  Egzamin gimnazjalny 2018 w Łodzi. […]    –   TUTAJ

 

> w TV TOYA  –  Przedostatni taki sprawdzian   –   TUTAJ

 

> CKE  –  Arkusze testów z pierwszego dnia   –   TUTAJZostaw odpowiedź