Posłanka Urszula Augustyn, która wczoraj objęła swe nowe obowiązki sekretarza Stanu w MEN i pełnomocnika Rządu ds. bezpieczeństwa w szkołach (powołana Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 23 grudnia 2014 r. ) wystąpiła dziś w Salonie Politycznym Trójki. Oto jak zrelacjonował jej wystąpienie portal oswiata.abc.com (fragmenty):

 

W rozmowie komentowała m.in. rządową politykę walki z dopalaczami. Mówiła, że ustawa pomogła ograniczyć zjawisko, ale surowe prawo nie jest lekarstwom na wszystkie problemy. Pytana, jaki jest jej pomysł na walkę z dopalaczami w szkołach, odparła, że najważniejsza jest edukacja, także wśród dorosłych, rodziców i nauczycieli.

 

Tłumaczyła, że rząd na razie nie planuje tworzenia odrębnej ustawy o bezpieczeństwie w szkołach. – Moim zdaniem ustawa nie jest potrzebna. Jeśli w trakcie prac okaże się, że konieczna jest nowelizacja czy nowy zapis w ustawie, zrobimy to. Jednak nie będziemy pisać ustawy o bezpiecznej szkole, to nie ma sensu – powiedziała pełnomocniczka rządu.

 

Jednym z najważniejszych rozwiązań jest mądra edukacja – mówi o walce z narkomanią i przemocą w szkole Urszula Augustyn, nowa sekretarz MEN ds. bezpieczeństwa. […]

 

 

Źródło: www.oswiata.abc.com.pl

 

Więcej na portalu „TRÓJKI”Zostaw odpowiedź