Oto jak MEN na swej stronie reklamuje elektroniczne podręczniki:

 

Wirtualne wycieczki, podróże w przeszłość, animacje 3D, eksperymenty – to atuty e-podręczników. Zabierz uczniów do jaskini Raj, odwiedź rycerskie zamki i przejdź ulicami Starożytnego Rzymu bez wychodzenia z domu. Taką możliwość dają e-podręczniki!

 

Pierwszy pakiet e-podręczników od końca sierpnia jest już dostępny na stronie www.epodreczniki.pl

 

Zabierz uczniów do jaskini Raj, odwiedź rycerskie zamki i przejdź ulicami Starożytnego Rzymu bez wychodzenia z domu. Taką możliwość dają e-podręczniki![…]

 

Dalej znajduje się informacja, że kolejne e-podręczniki pojawiają się na stronie im poświęconej każdego dnia. Komplet będzie udostępniony do 15 listopada.

 

W pierwszej kolejności zostały oddane do konsultacji podręczniki otwierające etapy edukacyjne: do 1 i 4 klasy szkoły podstawowej, 1 klasy gimnazjum i 1 klasy ponadgimnazjalnej. Matematyka, historia, przyroda, biologia, geografia, fizyka, chemia, informatyka i zajęcia komputerowe oraz edukacja dla bezpieczeństwa.

 

E-podręczniki są całkowicie bezpłatne i dostępne on-line nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale również dla wszystkich zainteresowanych. […]

 

 

Cala informacja o e-podręcznika TUTAJ

 
Źródło: www men.gov.pl

 
Zobacz także na stronie ORE: „Nowe modele nauczania z e-podręcznikami”Zostaw odpowiedź