Dzięki dodatkowi łódzkiemu „Gazety Wyborczej” dowiedzieliśmy się, ze w Łodzi powstała niezwykła sala gimnastyczna. Oto fragment artykułu Małgorzaty Kozerawskiej o wydarzeniu, jakie wczoraj miało miejsce w szkole dla dzieci autystycznych, prowadzonej przez Fundację JiM w Łodzi, przy ul. Tatrzańskiej 105:

 

Dzięki wielu darczyńcom Fundacja JiM ma wreszcie długo wyczekiwaną nową halę sportową. W ten sposób udało się zakończyć kolejny etap adaptacji budynku, który organizacja dostała od miasta w opłakanym stanie. 200 uczniów szkoły będzie mogła ćwiczyć w doskonałych warunkach – a ruch jest w ich przypadku niezwykle ważny, zajęcia wspierają bowiem terapię behawioralną. Wcześniej dzieci ćwiczyły w mniejszych salach lub – gdy było ciepło – na szkolnym boisku. Od dziś mają nowy obiekt wraz z pełnym zapleczem: szatniami i natryskami.

 

Cały tekst (w tym nagranie video): www.lodz.wyborcza.pl

 

 

JiM 0

 

JiM 4

 

JiM 5

 

 

Na fanpage’u fundacji można obejrzeć bogaty serwis fotograficzny (z którego pochodzą powyższe fotki) z uroczystości oddania do użytku sali gimnastycznej. Oto jak zapraszają do tego gospodarze:

Dzięki wsparciu wielu wspaniałych ludzi udało nam się odnowić Halę JiM, nowoczesną halę sportową dla uczniów naszej Szkoły. Dziś odbyło się jej uroczyste otwarcie. Dzieci i terapeuci przygotowali dla gości mnóstwo niespodzianek, były zawody sportowe, rzuty do kosza, a nawet chodzenie po linie. Wszystkim i gościom i organizatorom bardzo dziękujemy!

Koniecznie zobaczcie relację – TUTAJZostaw odpowiedź