Foto: www.kuratorium.lodz.pl

 

 

Dzisiaj (13 czerwca) na stronie ŁKO, pod zakładką <Aktualności>  pojawił się komunikat o wydarzeniu, które odbyło się… 24 maja!!! Jednak nie ono było powodem zamieszczenia tej informacji, a zorganizowana w poniedziałek (11 czerwca) uroczystość wręczania pucharów, dyplomów i nagród zwycięzcom XLI Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Obronnych „Sprawni jak Żołnierze” – 2018

 

Postanowiliśmy upowszechnić ten materiał z dwu powodów: Po pierwsze, aby zilustrować jaki profil edukacji jest bliski naszej wojewódzkiej władzy oświatowej, a po drugie – bo jedną z wyróżnionych ekip uczestniczących w tym, zaszczyconym obecnością samego Łódzkiego Kuratora Oświaty (który nie znalazł czasu aby uczestniczyć w XXXII Podsumowaniu ruchu innowacyjnego w edukacji) była    reprezentacja  uczennic XVIII LO w Łodzi,* która zajęła w tych zawodach trzecie miejsce.

 

Ale przytoczmy ten komunikat (prawie) w całości:

 

Kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski spotkał się w poniedziałek z laureatami Wojewódzkich Zawodów Sportowo – Obronnych „Sprawni jak żołnierze – 2018”. Zwycięskie drużyny dziewcząt i chłopców otrzymały puchary i upominki.

 

XLI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Obronne „Sprawni jak Żołnierze – 2018” zostały rozegrane 24 maja w Wieluniu. Wzięło w nich udział 17 drużyn dziewcząt i 19 drużyn chłopców. Uczniowie  rywalizowali w pięciu konkurencjach: strzelanie, pierwsza pomoc przedmedyczna, rzut granatem, tor sprawnościowy oraz bieg na orientację.

 

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyły uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. Miejsce drugie zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie, a trzecie – drużyna z XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi.

 

W kategorii chłopców zwyciężyli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Za nimi uplasowały się kolejno drużyny z Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach i Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu.

 

Puchary i nagrody laureatom wręczył kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski. – Chcemy, aby ten konkurs się rozwijał, bo zarówno obronność, jak i ogólny rozwój sprawności fizycznej młodzieży, to nasze priorytety – powiedział Grzegorz Wierzchowski podczas uroczystości zorganizowanej 11 czerwca w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Kurator podziękował także nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do startu w zawodach oraz osobom, które wsparły organizację turnieju. […]

 

Źródło: www.kuratorium.lodz.pl

 

 

*Zastanawiające, że ani na oficjalnej stronie  XVIII LO, ani na jego  fanpage, nic o tym sukcesie nie napisano…Zostaw odpowiedź